Real Madrid level on points atop La Liga with win over Bilbao

"To był dla nas ważny mecz. Jesteśmy na dobrej drodze" - podsumował Benzema. (Fot. Getty Images)
Karim Benzema scored the winner as Real Madrid beat 10-man Athletic Bilbao 3-1 to go level on points at the top of La Liga with Real Sociedad and Atletico Madrid on Tuesday night.

Real miał ułatwione zadanie, bo niemal cały mecz grał z przewagą jednego zawodnika. Zaledwie 13 minut potrzebował pomocnik gości Raul Garcia, aby zasłużyć na dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną.

Gospodarze prowadzenie objęli tuż przed przerwą, kiedy na listę strzelców wpisał się Toni Kroos. Waleczni Baskowie w 52. minucie niespodziewanie wyrównali, a z gola cieszył się Ander Capa. Końcówka należała jednak do "Królewskich".

Zwycięstwo gospodarzom zapewnił Karim Benzema. Francuz na listę strzelców wpisał się w 74. minucie i w doliczonym przez sędziego czasie gry.