Rally Monza Show z Robertem Kubicą

Robert Kubica pojedzie w Rally Monza Show (Fot. Getty Images)
Robert Kubica, gwiazda amerykańskiej serii wyścigowej NASCAR Kurt Busch, motocyklista Valentino Rossi, znani włoscy kierowcy Gigi Galli i Luca Betti wystartują w nadchodzący weekend w Rally Monza Show.

Impreza odbędzie sie na torze Monza, gdzie rozgrywane są wyścigi Formuły 1. Od piątku do niedzieli przewidziano przejazd dziewięciu odcinków specjalnych, na zakończenie w programie jest Masters Show.

Do startu zgłoszonych jest 115 załóg, aż 27 z nich pojedzie samochodami WRC. Pilotem mistrza świata WRC-2 w 2013 roku będzie Włoszka Alessandra Benedetti, która od sześciu lat startuje w rajdowych mistrzostwach Włoch.

Z jedynką pojedzie Piero Longhi (Ford Fiesta WRC), polsko-włoska załoga będzie miała na drzwiach dziewiątkę, którą nakleją na drzwi Forda Fiesty WRC, takiego samego, jakim krakowianin jeździł przez cały sezon w tegorocznych mistrzostwach świata.

Wśród startujących na Monzie kierowców jest wielu doświadczonych zawodników, którzy zaliczyli już znane wyścigi - 24 Le Mans, rywalizację w serii wyścigowej DTM czy rajdowe mistrzostwa Europy.

W ubiegłym roku w klasie WRC na Monzie zwyciężył Hiszpan Dani Sordo (Citroen DS3 WRC), który w tegorocznych rajdowych mistrzostwach świata uplasował się na 10. pozycji. Kubica był 16., a po raz drugi z rzędu zwyciężył Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC).

W piątek zaplanowano dwa odcinki specjalne, w sobotę pięć, a w niedzielę także dwa.