Punishment for Cristiano Ronaldo maintained in power

Ronaldo na boisku będzie się mógł pojawić dopiero 21 września. (Fot. Getty Images)
The Spanish Sports Administrative Court (TAD), after considering the dismissal of Real Madrid over the suspension of the Portuguese Cristiano Ronaldo for five matches, fully upheld the decision of the Spanish football federation.

TAD całkowicie odrzucił odwołanie złożone przez klub, uznając, że wina napastnika Realu została potwierdzona po analizie nagrania telewizyjnego z zajścia, o którym w protokole pomeczowym napisał sędzia Ricardo De Burgos Bengoetxea.

Real Madryt pokonał w niedzielę 13 sierpnia na wyjeździe Barcelonę 3:1 (0:0). Goście kończyli mecz w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę zobaczył właśnie Ronaldo. Portugalczyk, niezadowolony z decyzji o usunięciu go z boiska, odepchnął sędziego.

"Piłkarz lekko mnie popchnął, w ten sposób być może chciał pokazać, że nie zgadza się z moją decyzją" - napisał arbiter.

Czerwona kartka dla Ronaldo była efektem dwóch wcześniej pokazanych żółtych. Pierwszą Portugalczyk dostał za zdjęcie koszulki, po tym gdy w 80. minucie strzelił bramkę.

Drugi żółty kartonik zobaczył dwie minuty później, gdy przewrócił się w polu karnym po starciu z Samuelem Umtitim i domagał się rzutu karnego. Sędzia takie zachowanie uznał za próbę wymuszenia.

Ronaldo nie zagrał w rewanżu z "Dumą Katalonii" (2:0 dla Realu), nie wystąpi także w czterech pierwszych kolejkach Primera Division. Na boisku będzie się mógł pojawić 21 września w 5. kolejce w spotkaniu z Betisem Sewilla.