Puchar Niemiec w rękach Borussii Dortmund. Asysta Piszczka

Na listę strzelców po podaniu Polaka wpisał się Francuz Ousmane Dembele. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Borussii Dortmund po raz czwarty zdobyli Puchar Niemiec. We wczorajszym finale na Stadionie Olimpijskim w Berlinie pokonali Eintracht Frankfurt 2:1. Cały mecz w barwach zwycięzców rozegrał Łukasz Piszczek, który zanotował asystę.

Borussia objęła prowadzenie w ósmej minucie, a na listę strzelców po podaniu Polaka wpisał się Francuz Ousmane Dembele.

Do wyrównania doprowadził 20 minut później Chorwat Ante Rebic, który wygrał pojedynek sam na sam ze szwajcarskim bramkarzem Romanem Buerkim. Jednak w 66. minucie strzegący drugiej bramki Fin Lukas Hradecky sfaulował w polu karnym Amerykanina Christiana Pulisica, a "jedenastkę" wykorzystał król strzelców zakończonego przed tygodniem sezonu Bundesligi Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang.

W latach 2014-16 Borussia dwukrotnie przegrała mecze o trofeum z Bayernem Monachium, a raz z VfL Wolfsburg. W czwartym kolejnym finale zwyciężyła. Eintracht w decydującym pojedynku zagrał po raz pierwszy od 11 lat.