Puchar Niemiec: Borussia Dortmund awansowała do 1/8 finału

Borussia Dortmund może zawsze liczyć na swoich fanów... (Fot. Getty Images)
Broniący trofeum piłkarze Borussii Dortmund pewnie awansowali do 1/8 finału Pucharu Niemiec. Zajmująca pierwsze miejsce w tabeli ekstraklasy drużyna pokonała na wyjeździe trzecioligowy FC Magdeburg 5:0.

Efektownym wyczynem popisał się Gonzalo Castro. Pomocnik Borussii wszedł na boisko w 41. minucie, zastępując Mahmouda Dahouda, a już 60 sekund później otworzył wynik spotkania. Drugą bramkę dla gości zdobył tuż po przerwie Alexander Isak, który z kolei minutę później dostał żółtą kartkę. Autorami pozostałych trafień byli: Andrij Jarmolenko, który w 73. minucie wykorzystał rzut karny oraz Marc Barta (79) i Shinji Kagawa (90).

Ekipa z Dortmundu, w której składzie zabrakło kontuzjowanego Łukasza Piszczka, podtrzymała dobrą passę z ostatnich tygodni. We wtorek zanotowała 14. z rzędu mecz bez porażki oraz piąte zwycięstwo z kolei. Było to też ósme z rzędu spotkanie, w którym zespół strzelił przynajmniej jedną bramkę.

Tego dnia awans do "16" krajowego pucharu wywalczyły też m.in. Bayer 04 Leverkusen, Schalke 04 Gelsenkirchen oraz Borussia Moenchengladbach. Druga z wymienionych drużyn pokonała na wyjeździe trzecioligowy Wehen Wiesbaden 3:1. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył w 76. minucie Polak z niemieckim obywatelstwem Dawid Blacha. Całe spotkanie w tym zespole rozegrał Sebastian Mrowca.

W najciekawiej zapowiadającym się pojedynku 1/16 finału triumfator Bundesligi w ostatnich pięciu sezonach Bayern Monachium zmierzy się w środę z wicemistrzem kraju RB Lipsk.

Losowanie par kolejnego etapu rywalizacji odbędzie się w niedzielę.