Puchar Ligi w Anglii: Awans Chelsea, Tottenham wyeliminowany

Tottenham dał się zaskoczyć słabo spisującemu się w tym sezonie West Hamowi. (Fot. Getty Images)
Mistrz Anglii Chelsea Londyn pokonał przed własną publicznością Everton 2:1 i awansował do ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Ligi. W derbach stolicy porażkę 2:3 z West Ham United poniósł Tottenham Hotspur, mimo że do przerwy prowadził 2:0.

Chelsea objęła prowadzenie w 26. minucie po bramce Niemca Antonio Ruedigera. W doliczonym czasie drugiej połowy na 2:0 podwyższył Brazylijczyk Willian, ale rywale postraszyli jeszcze londyńczyków, zdobywając kontaktowego gola chwilę później - do siatki trafił Dominic Calvert-Lewin.

Był to pierwszy mecz Evertonu pod wodzą Davida Unswortha, który przejął zespół tymczasowo po zwolnieniu Holendra Ronalda Koemana.

Do niespodzianki doszło w drugim meczu w Londynie. Wicemistrz kraju Tottenham roztrwonił dwubramkowe prowadzenie i dał się zaskoczyć słabo spisującemu się w tym sezonie West Hamowi. W przerwie, gdy gospodarze wygrywali 2:0, można było się zastanawiać, czy menedżer "Młotów" Slaven Bilic straci posadę.

Chelsea objęła prowadzenie w 26. minucie po bramce Niemca Antonio Ruedigera. (Fot. Getty Images)

Tymczasem po zmianie stron dwa razy na listę strzelców wpisał się Ghańczyk Andre Ayew, a trzeciego gola uzyskał Włoch Angelo Ogbonna i to goście cieszyli się ze zwycięstwa.

"To ogromne wyzwanie, kiedy rywale prowadzą 2:0, nie tylko jeśli mowa o takim zespole jak Koguty. Ostatnio mówiłem, że mimo niepowodzeń musimy nosić klubową koszulkę z dumą i właśnie to zrobiliśmy" - powiedział Sky Sports kapitan WHU Mark Noble.

W dotychczasowych dziewięciu kolejkach ekstraklasy "Młoty" zdobyły zaledwie osiem punktów i są na 16. miejscu. Tottenham ma 20 i jest trzeci.

Pozostałe mecze 1/8 finału odbyły się we wtorek. Tego dnia awans wywalczyli m.in. broniący trofeum Manchester United, jego lokalny rywal City oraz AFC Bournemouth, w bramce którego cały mecz rozegrał Artur Boruc.

Ponadto w ćwierćfinale zagrają: Arsenal Londyn, Leicester City i jedyny zespół spoza ekstraklasy - Bristol City. Losowanie par kolejnej rundy zaplanowano na czwartkowe popołudnie.