Spanish Cup: Real defeated Barcelona at Camp Nou and advanced to the final

Piłkarze Realu "odrobili lekcje" po ostatnim starciu z Katalończykami. (Fot. Getty Images)
Real Madrid more than made up for the first leg of their 1-0 home loss in the Spanish Cup semi-final to beat Barcelona 4-0 in the second leg at the Camp Nou. Osasuna Pamplona will play for the trophy. Robert Lewandowski played the entire match for the 'Pride of Catalonia'.

Przez większość pierwszej połowy dominowała Barcelona, jednak tuż przed końcem pierwszej połowy nie wykorzystała dogodnej sytuacji bramkowej, a "Królewscy" wyprowadzili skuteczną kontrę. Akcję wykończył Brazylijczyk Vinicius Junior.

Ten gol podziałał motywująco na gości, którzy przejęli inicjatywę, podczas gdy podopieczni trenera Xaviego Hernandeza zaczęli popełniać proste błędy. W efekcie już w pierwszym kwadransie drugiej połowy dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Francuz Karim Benzema (50. i 58. z rzutu karnego), a w końcówce skompletował hat-trick (81.).

"Więcej niż zimny prysznic" - skomentowała tuż po ostatnim gwizdku "Marca", nawiązując do sloganu Barcelony, że to "więcej niż klub", a inny sportowy dziennik "As" ocenił: "Real tanecznym krokiem do finału".

Benzema wystąpił w "El Clasico" po raz 43. w karierze, licząc wszystkie rozgrywki. Trzy gole w jednym meczu strzelił po raz pierwszy.

"Królewscy" wznieśli Copa del Rey 19 razy (w 39 dotychczasowych finałach) i są pod tym względem na trzeciej pozycji w klasyfikacji wszech czasów. Wyżej są Barcelona - 31 i Athletic Bilbao - 23.

Finał trwającej edycji zostanie rozegrany 6 maja w Sewilli.