Copa del Rey: Lewandowski goal, but Barcelona eliminated after extra time

Robert Lewandowski strzelił wczoraj jedną z bramek w meczu z Athletic Bilbao, ale Barcelona i tak odpadła z rywalizacji o Puchar Króla. (Fot. David S. Bustamante/Soccrates/Getty Images)
Robert Lewandowski's Barcelona lost 2:4 away after extra time against Athletic Bilbao in the quarter-finals of the Spanish (King's) Cup. The Polish striker scored the first goal for the visitors in this match and was substituted in the 78th minute.

Najciekawiej zapowiadające się spotkanie tej fazy od początku spełniało oczekiwania kibiców. Już w 1. minucie wynik dla gospodarzy otworzył Gorka Guruzeta, jednak 25 minut później wyrównał Lewandowski. W 32. minucie gol Lamine Yamala pozwolił Barcelonie objąć prowadzenie.

Drugą połowę ponownie lepiej rozpoczęli piłkarze z Bilbao i w 49. minucie Oihan Sancet dał im remis 2:2. Ich trener dokonał w tej części meczu wielu zmian, co zaowocowało później - na boisku pojawił się m.in. Inaki Williams, który strzelił ważnego gola w 107. minucie. Barcelona nie była już w stanie odrobić tej straty, tym bardziej że w 121. minucie spotkania piłkę w bramce umieścił jeszcze Nico Williams.

Dla zespołu Xaviego, który dotychczas miał za rywali jedynie drużyny z niższych lig (czwartej i trzeciej), to kolejna bolesna porażka w krótkim odstępie czasu. W połowie stycznia przegrał z Realem Madryt w finale Superpucharu Hiszpanii.

Wcześniej wczoraj Mallorca wyeliminowała u siebie rewelacyjnego lidera hiszpańskiej ekstraklasy Gironę 3:2. Gospodarze wszystkie gole zanotowali w pierwszej połowie - jednego po strzale Cyle Larina, a dwa dzięki trafieniom Abdona Pratsa. Od 68. minuty grali w dziesiątkę, bowiem czerwoną kartkę dostał Antonio Raillo. Goście zdołali jeszcze zdobyć dwie bramki, gdy Cristhian Stuani wykorzystał rzut karny, a Savio trafił na trzy minuty przed końcem meczu. Nie starczyło im jednak czasu, by doprowadzić do dogrywki.

Dzisiaj Atletico Madryt, które w 1/8 finału wyeliminowało po dogrywce obrońcę trofeum Real Madryt, zagra u siebie z Sevillą.