Menu

Przed Brytyjczykami najbardziej śnieżna zima od 27 lat

Przed Brytyjczykami najbardziej śnieżna zima od 27 lat
Wielka Brytania będzie schowana pod śniegiem tej zimy. (Fot. Getty Images)
Będzie biało i bardzo zimno - Wyspiarze powinni przygotować się na nadejście srogiej zimy. Potwierdzają to najnowsze doniesienia brytyjskich meteorologów.
Reklama

Kozaki, ciepłe czapki i grube swetry będą potrzebne w Wielkiej Brytanii w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Biało jest już dzisiaj w niektórych partiach szkockich gór, ale to rzekomo nic w porównaniu z tym, co spadnie już za kilka tygodni w całym kraju.

Brytyjczycy narzekają na prognozy profesjonalistów i każdą zapowiedź o zmianie pogody traktują z przymrużeniem oka. Tym razem największe mrozy i śnieżyce w Zjednoczonym Królestwie przewiduje pewien znany klimatolog-amator.

78-letni David King podkreśla, że wielki mróz i opady śniegu pojawią się już w Nowy Rok. Taka aura ma zagościć nad Tamizą aż do marca.

King, który jest emerytowanym pracownikiem Metropolitan Police, na swoje potwierdzenie przedstawia studiowanie faz Księżyca, sposób zachowania ptaków podczas lotu, a nawet "mowę” roślin.

Te znaki pozwoliły mu na stwierdzenie, że Brytyjczycy mogą zapomnieć o białych świętach, ale na biały puch powinni przygotować się w styczniu. Według niego, już od Sylwestra w UK temperatura spadnie do -5 stopni.

Chłodne i śnieżne dni dla Szkocji przewidywano już w październiku. Ostrzegano wówczas, iż mieszkańcy tego regionu powinni przygotować się na zamiecie i burze śnieżne. Według synoptyków, możliwość ich wystąpienia była i jest "wysoce prawdopodobna".

 

  Komentarze


  • Sprawiedliwy
   20 listopada 2017, 17:10

   Srata, tata. Już widzę tą mroźną zimę. Prognozy takie same jak co roku, meteorolodzy chyba po podstawówce.

  • J23
   20 listopada 2017, 17:26

   Meteorolodzy tez siedza u kogos w kieszeni a ja mysle ze tu jak zwykle chodzi o kase czyli sprzedaz ciuchow i butow, kazdy council musi zakupic zapas soli na drogi i nowy sprzet, biznes sie kreci, wszyscy zarobia na Swieta i w tym rzecz, a potem gawiedz bedzie szczesliwa ze jednak zima znow obeszla sie z nimi lagodnie happy days, a swistak nic tylko dalej sobie siedzi i zawija...

  • Jas
   20 listopada 2017, 17:37

   jedenaście lat to słyszę.

  • THC
   20 listopada 2017, 19:39

   Super bedzie zima, Xmass coming!

  • Jon Snow
   20 listopada 2017, 22:27

   Winter Is Coming...

  • Drwal
   20 listopada 2017, 23:12

   W ciągu najbliższych paru miesięcy to zacznie się wiosna

  • Aa
   21 listopada 2017, 10:02

   Wioska indiańska,przychodzą Apacze do szamana i pytają:
   Jaka będzie zima szamanie?
   bardzo ostra!
   Apacze zbierali chrust, zima była łagodna. Następnej jesieni znowu pytają szamana:
   Jaka będzie zima?
   Bardzo, oj bardzo ostra!
   Zima znów była łagodna, a Apacze nazbierali górę chrustu. Następnej jesieni przychodzą wściekli Apacze do szamana i pytają się go o to samo, autorytet szamana był zagrozony wiec wymknął się do instytutu meteorologicznego i pyta:
   - Jaka będzie w tym roku zima?
   - Bardzo ostra, oj ostra - odpowiadają.
   - Skąd wiecie? - pyta szaman.
   - Bo Apacze od 2 lat chrust zbierają!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.05.2018
  GBP 4.912 złEUR 4.296 złUSD 3.639 złCHF 3.641 zł

  Sport


  Reklama