Menu

"Priorytetem zatrudnienie Sebastiana Ogiera"

Francuz jest czterokrotnym mistrzem świata. (Fot. Getty Images)
Szef zespołu rajdowego Citroen Yves Matton potwierdził, że na nowy sezon priorytetem dla jego ekipy jest podpisanie kontraktu z czterokrotnym mistrzem świata Francuzem Sebastienem Ogierem.
Reklama

"Jest dla nas bardzo ważne, aby Sebastien ponownie dołączył do zespołu. Rozmawialiśmy już z nim o tym, krok po kroku zbliżamy się do celu. Obecnie nie ma żadnej poważnej przeszkody, która nie pozwoli zrealizować tych planów" - stwierdził Matton.

Ogier był już kierowcą ekipy Citroena w czasach, gdy jej asem był dziewięciokrotny mistrz świata Sebastien Loeb. W 2011 roku podjął decyzję o odejściu do Volkswagen Motorsport, w barwach którego za kierownicą Polo WRC w latach 2013-2016 roku cztery razy zdobywał tytuł.

Po niespodziewanej rezygnacji niemieckiego zespołu po sezonie 2016 ze startów w mistrzostwach świata, Ogier podpisał roczny kontrakt z M-Sport i w 2017 roku jeździ Fordem Fiestą WRC. Po dziesięciu rundach jest liderem cyklu mając 177 pkt, drugi jest Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC) - 160 pkt.

Kierujący M-Sportem Malcolm Wilson potwierdził, że także chce zatrzymać w swoim zespole Ogiera. Brytyjczyk przyznał, że rozmawiał już z Francuzem o warunkach dalszej współpracy, ale żadnych szczegółów nie ujawnił.

Natomiast sam Ogier oznajmił, że jeszcze żadnej wiążącej decyzji nie podjął, ale chce, aby jego dalsze sportowe losy były wyjaśnione najpóźniej do końca września.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 20.02.2018
  GBP 4.704 złEUR 4.147 złUSD 3.360 złCHF 3.597 zł

  Sport


  Reklama