Menu

Prezydent Polski chce referendum w sprawie zmiany konstytucji w 2018 roku

Prezydent Polski chce referendum w sprawie zmiany konstytucji w 2018 roku
Prezydentowi marzy się zmiana konstytucji. (Fot. Getty Images)
"Chcę, aby w sprawie konstytucji odbyło się w przyszłym roku referendum. Naród polski powinien się wypowiedzieć, co do przyszłości ustrojowej swojego państwa" - przekazał prezydent Andrzej Duda podczas wczorajszych obchodów rocznicy Konstytucji 3 Maja.
Reklama

"W moim przekonaniu, jako prezydenta, moi rodacy mają prawo się wypowiedzieć, czy konstytucja obowiązująca w Polsce od 20 lat funkcjonuje dobrze, czy są zadowoleni z tego modelu ustrojowego, czy też wymaga on zmian, a Polska i Polacy zasługują na nową konstytucję" - ocenił prezydent w wystąpieniu na pl. Zamkowym.

Jak dodał, "czas rozpocząć tę ważną debatę, czas rozpocząć tę debatę w 20-lecie Konstytucji, czas rozpocząć tę debatę na rok przed 100. rocznicę odzyskania niepodległości".

"Mamy już ustawę o narodowych obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską. Będziemy się przygotowywali do tej wielkiej i świętej - wierzę w to głęboko - dla całego narodu i naszego państwa rocznicy" - dodał Duda.

"Wierzę w to, że taką konstytucję, która będzie czerpała z dorobku 226 lat od konstytucji majowej, z dorobku prawie 30 lat od 1989 roku i z dorobku 20 lat obowiązywania Konstytucji z 1997 r., jesteśmy w stanie jako społeczeństwo stworzyć i że będzie to konstytucja na miarę 100-lecia niepodległości, na miarę wolnej Rzeczypospolitej. Rzeczypospolitej, która staje się państwem coraz silniejszym i która, wierzę w to głęboko, będzie odgrywała na arenie międzynarodowej coraz większe znaczenie. Tak, jak zasługuje na to ze względu na swoją wielkość ze względu na swój potencjał a przede wszystkim ze względu na potencjał nas, Polaków" - zaznaczył prezydent.

 

  Komentarze


  • Gosc 031
   4 maja 2017, 08:20

   Niech najpierw szanuje obecną konstytucję zanim zacznie tworzyć nową konstytucję

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 25.04.2018
  GBP 4.822 złEUR 4.216 złUSD 3.455 złCHF 3.519 zł

  Sport


  Reklama