Menu

Prezydent Irlandii sfotografowany podczas pogawędki z papugą

Prezydent Irlandii sfotografowany podczas pogawędki z papugą
Od lewej: książę Karol, prezydent Higgins, księżna Camilla i pierwsza dama Irlandii. (Fot. Getty Images)
W ubiegłym tygodniu prezydent Irlandii gościł w swoim pałacu brytyjską parę książęcą: księcia Karola i Camillę. Spotkanie przebiegało w utartej, oficjalnej formie. Dziennikarzy zainteresował jednak inny rozmówca Michaela D Higginsa - papuga spotkana na promenadzie w hrabstwie Galway.
Reklama

Książę Walii i księżna Kornwalii przybyli na Zieloną Wyspę w miniony wtorek. Najpierw odwiedzili Irlandię Północną, a następnie Dublin, gdzie byli podejmowani przez Sabinę i Michaela Higginsów. Prezydent spotkał już wcześniej książęcą parę – podczas oficjalnej wizyty w Wielkiej Brytanii w kwietniu 2014 roku.

Goście wpisali się do księgi pamiątkowej w pałacu prezydenckim, a także obejrzeli „Dzwon Pokoju” ustawiony w ogrodzie dla uczczenia 10. rocznicy porozumienia wielkopiątkowego (porozumienie pokojowe zmierzające do rozwiązania konfliktu w Irlandii Północnej, przyjęte 10 kwietnia 1998 przez rządy Irlandii i Wielkiej Brytanii).

W programie wizyty znalazło się także spotkanie z premierem Irlandii Endą Kennym.

To zdjęcie znalazło się w niemal wszystkich irlandzkich gazetach. (Fot. www.irishmirror.ie/screenshot)

“Wizyta jest dowodem silnych i żywych powiązań między Wielką Brytanią a Irlandią oraz określa nasze relacje w ostatnich latach. W programie przewidziane jest oddanie hołdu pamięci osób, które poświęciły życie w konflikcie, który ukształtował wspólną historię naszych krajów. Wizyta jest także uczczeniem tego, co wspólnie dokonaliśmy i sposobem umocnienia naszej przyszłości” - podkreślił rzecznik księcia Karola.

Higgins wzbudził zainteresowanie dziennikarzy w niedzielę, podczas spaceru po promenadzie w Salothill (hrabstwo Galway). Prezydent został sfotografowany podczas pogawędki z mężczyzną oraz jego oswojoną papugą. Zdjęcie wykonał Noel McDonagh z Bohemore, który akurat był na randce ze swoją dziewczyną.

“Spacerowaliśmy po promenadzie, kiedy nagle zauważyliśmy prezydenta. Zatrzymywał się i rozmawiał ze wszystkimi – łącznie z mężczyzną, który niósł na ramieniu papugę. Zrobiłem im zdjęcie. Prezydentowi towarzyszyła ochrona, ale to było bardzo miłe, że rozmawiał z przechodniami. Naprawdę jest oddany ludziom” - wyznał McDonadh dziennikowi „Irish Mirror”.

Higgins słynie z pojawiania się w najróżniejszych, zwyczajnych miejscach i okolicznościach. W 2014 roku został sfotografowany w kolejce do bankomatu, a w kwietniu świętował na trybunach zwycięstwo drużyny piłkarskiej Galway United.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 20.04.2018
  GBP 4.766 złEUR 4.172 złUSD 3.388 złCHF 3.483 zł

  Sport


  Reklama