Menu

Pracownicy linii Aer Lingus szmuglowali do Dublina nielegalnych imigrantów

Pracownicy linii Aer Lingus szmuglowali do Dublina nielegalnych imigrantów
Nielegalni imigranci z Azji przewożeni byli na pokładach samolotów Aer Lingus do Dublina. (Fot. Getty)
Dziś w stołecznym Sądzie Okręgowym odbywa się rozprawa przeciwko trzem mężczyznom oskarżonym o szmuglowanie nielegalnych imigrantów przez dublińskie lotnisko.
Reklama

W niedzielę Garda (irlandzka policja - przyp. red.) aresztowała dwóch pracowników linii lotniczych Aer Lingus oraz nielegalnego imigranta próbującego dostać się na Wyspę.

61-, 56- i 28-latek zostali zatrzymani na posterunkach w Swords i Coolock, w ramach dochodzenia w sprawie szmuglowania ludzi do Irlandii.

Podejrzewa się, że operacja była dobrze zorganizowana przy pomocy fałszywego biura podróży w Rzymie, które pomagało w szmuglowaniu ludzi z krajów azjatyckich do Dublina. Nielegalni imigranci byli przemycani z samolotu przez pracowników linii lotniczych Aer Lingus w wózkach do serwowania jedzenia i przewożeni do zastrzeżonych dla pracowników części lotniska.

Julian Gray, ekspert lotnictwa, poinformował, że jest to „duży i długoterminowy proceder” prowadzony przez „fałszywe biuro podróży w Rzymie”. Za przerzucenie jednej osoby pobiera się €20 000 do €30 000. Akcja ma zasięg międzynarodowy, a miejscami docelowymi są największe zachodnie lotniska. Gray podkreślił, że zaskoczyło go, iż proceder ma miejsce także w Dublinie.

W ubiegłym roku irlandzkie służby imigracyjne odmówiły wjazdu 3 300 osobom – o 15% więcej niż w 2015.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.04.2018
  GBP 4.777 złEUR 4.167 złUSD 3.369 złCHF 3.478 zł

  Sport


  Reklama