Menu

Pracownicy Greyhound obrażani i bici. Firma rozważa zawieszenie odbioru odpadów

Pracownicy Greyhound obrażani i bici. Firma rozważa zawieszenie odbioru odpadów
Zawieszenie odbioru śmieci w niektórych częściach Dublina rozważa Greyhound Recycling. Wszystko przez serię napaści na pracowników, do których doszło w ostatnich miesiącach.
Reklama

Jak poinformował rzecznik firmy, ostatnio doszło do 7 aktów przemocy wobec operatorów opróżniających kosze. Greyhound ujawnił nagrania z kamer przemysłowych, na których widać, jak mieszkańcy – w tym kobiety i dzieci – obrażają i zastraszają pracowników.

W niektórych przypadkach napastnicy próbowali wrzucać na przykład duże czarne worki ze śmieciami do aut przeznaczonych do odbioru recyklingu.

Rzecznik poinformował, że firma poprosiła gardę o wzmocnienie patroli w czasie odbioru odpadów z najniebezpieczniejszych rejonów miasta.

“Załoga Greyhound doświadcza coraz częściej niebezpiecznych zachowań. Naszym obowiązkiem jest dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Zgłosiliśmy te przypadki gardzie i mamy nadzieję, że uzyskamy wsparcie od przedstawicieli społeczności lokalnych. Tymczasem jednak jesteśmy zmuszeni rozważyć zawieszenie odbioru śmieci z niektórych ulic. Apelujemy do mieszkańców o szacunek dla naszej załogi, która wykonuje ciężką pracę” - dodał dyrektor zarządzający firmy, John Brosnan.

Ostatnio na 2 lata więzienia został skazany ojciec pięciorga dzieci, który zaatakował pracownika Greyhound. John Morley z Finglas zalegał od dłuższego czasu z opłatami za usługi.

31-latek zaatakował pracownika, który znajdował się przy szoferce, podczas gdy dwaj jego koledzy wrzucali śmieci na tył ciężarówki. Jeden z nich, trzymając w ręku zapalniczkę, groził, że wznieci pożar. 

Zaatakowany zdołał zawiadomić Gardę. W tym czasie napastnicy przewrócili go na ziemię i kopali. Atak przerwał dopiero przyjazd patrolu.  

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 23.02.2018
  GBP 4.737 złEUR 4.174 złUSD 3.391 złCHF 3.630 zł

  Sport


  Reklama