Menu

Poznajesz go? Polak z amnezją trafił do londyńskiego szpitala

Poznajesz go? Polak z amnezją trafił do londyńskiego szpitala
Mężczyzna stracił pamięć w wyniku wypadku. Nie jest w stanie podać swoich danych. (Fot. Facebook.com/PolicjaPl)
Polska policja oraz Ambasada RP w Londynie proszą po pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, który w wyniku wypadku stracił pamięć. Człowiek ten biegle mówi po polsku.
Reklama

Mężczyzna trafił po wypadku do jednego z londyńskich szpitali. Utracił pamięć, wiadomo więc tylko, że jego pierwszym językiem jest polski.

Londyńska ambasada zwróciła się zatem o pomoc w ustaleniu jego tożsamości do polskiej policji.

"Prosimy o pomoc!" - to pierwsze słowa apelu skierowanego za pośrednictwem Facebooka przez polską policję. „Ambasada RP w Londynie zwróciła się o pomoc w identyfikacji mężczyzny, który uległ wypadkowi na terenie Anglii i w jego wyniku utracił pamięć" - można przeczytać w dalszej części wpisu.

Policja prosi o przekazywanie informacji na adres mailowy: cpozkgp@policja.gov.pl lub pod nr tel.: (22) 60 139 34.

AKTUALIZACJA:

Internauci od razu zareagowali na artykuły w prasie polonijnej: „To zaginiony kilka lat temu Leszek Mogiła z Zawiercia". Policja sprawdza ten trop. 

"Otrzymaliśmy zgłoszenie" - potwierdza nadkom. Andrzej Świeboda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, cytowany przez "Dziennik Zachodni". "Zgłoszenie zostało skierowane do pionu kryminalnego i prowadzone są czynności mające zidentyfikować mężczyznę odnalezionego w Anglii. Jesteśmy w kontakcie z rodziną zaginionego i ambasadą. Na chwilę obecną nie możemy potwierdzić czy zawiercianin i mężczyzna z wypadku w Londynie to jedna i ta sama osoba" - tłumaczy policjant. 

Leszek Mogiła miał wyjść z domu 28 października 2010 roku. Nikt nie wie dokąd się wybierał. Zabrał ze sobą dowód osobisty, ubrany był w siwą damską kurtkę, jasną koszulę, ciemno-niebieskie spodnie jeansowe i czarne buty trapery. Ostatni raz widziany był 29 października 2010 roku w rejonie rynku w Zawierciu-Kromołowie. 
 

 

  Komentarze


  • Gosia
   14 lipca 2017, 11:37

   Moze sie myle oby nie ale on taki podobny do kolegi chodziłam z nim do magazynu na nocki do sortowni śmieci na Angel Rd kolo Tottenhamu Kzysztof Mazurek z Poniatowo tak było na rocie w pracy mam nadzieje ze pomoglam

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 26.04.2018
  GBP 4.845 złEUR 4.239 złUSD 3.483 złCHF 3.540 zł

  Sport


  Reklama