Porażki drużyn Krychowiaka i Fabiańskiego

Łukasz Fabiański podczas meczu reprezentacji Polski. (Fot. Getty Images)
Zespół Swansea City, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, przegrał u siebie 0:2 z Tottenhamem Hotspur i pozostaje na ostatnim miejscu w angielskiej ekstraklasie piłkarskiej. West Bromwich Albion z Grzegorzem Krychowiakiem przegrał na wyjeździe z West Ham United 1:2.

Zespół Swansea City, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, przegrał u siebie 0:2 z Tottenhamem Hotspur i pozostaje na ostatnim miejscu w angielskiej ekstraklasie piłkarskiej. W innym wtorkowym meczu 22. kolejki Manchester City pokonał na własnym stadionie Watford 3:1.

Bramkarz reprezentacji Polski po raz pierwszy skapitulował w 10. minucie. Christian Eriksen dośrodkował z rzutu wolnego, a Fernando Llorente skierował piłkę do bramki głową. Po raz drugi defensywa Swansea City zawiodła w końcówce. W 89. Harry Kane popisał się precyzyjnym przerzutem piłki i Dele Alli znalazł się w doskonałej sytuacji. Jego pierwszy strzał Fabiański obronił, ale wobec dobitki był bezradny.

Z kolei Manchester City, który w niedzielę po 18 ligowych zwycięstwach z rzędu zremisował na wyjeździe z Crystal Palace 0:0, wczoraj pewnie pokonał Watford 3:1. "The Citizens" objęli prowadzenie już w pierwszej minucie, kiedy do bramki gości trafił Raheem Sterling. 12 minut później gospodarze prowadzili 2:0, bo samobójczą bramkę strzelił Christian Kabasele.

W 63. minucie trzecią bramkę dla Manchesteru City zdobył Sergio Aguero, a osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry bramkę honorową dla gości zdobył Andre Gray.

Obecnie Manchester City ma 62 punkty i o 15 wyprzedza lokalnego rywala Manchester United. Przedzielić może te zespoły broniąca tytułu Chelsea Londyn (45 pkt), która dzisiaj zagra na wyjeździe w derbowych spotkaniu z Arsenalem.

Cały mecz w barwach West Bromwich Albion zagrał Grzegorz Krychowiak, a jego zespół przegrał na wyjeździe z West Ham United 1:2. Zespół Polaka objął prowadzenie w 30. minucie, a do bramki gospodarzy trafił James McClean. Dwa gole dla WBA zdobył jednak Andy Caroll (59., 90.). Pomocnik reprezentacji Polski w końcówce meczu został ukarany żółtą kartką.

Tabelę z 16 punktami zamyka Swansea, ale taki sam dorobek ma West Bromwich Albion, do którego Krychowiak wypożyczony jest z Paris Saint Germain.