Menu

"Pomóż nam zrobić własny, przyspieszony Brexit". Polacy z UK zbierają na powrót do Polski

Polska rodzina zbiera pieniądze na powrót do Krakowa. (Fot. gofundme.co.uk)
Polska rodzina z Anglii zorganizowała zbiórkę na swój powrót do kraju. Imigranci chcą uzbierać 10 tysięcy funtów, w chwili pisania tego artykułu mają na koncie, na stronie www.gofundme.com 35 funtów. O sprawie pisze "Daily Mail" i inne brytyjskie bulwarówki.
Reklama

Na niecodzienny pomysł związany z wyjazdem z Wielkiej Brytanii wpadł Michał Kuzniar z miejscowości Weston-Super-Mare w hrabstwie Somerset w Anglii. 27-latek założył konto na stronie www.gofundme.com, aby zebrać 10 tysięcy funtów na powrót do Krakowa. Razem z żoną Katarzyną i córką Marią liczą na pomoc ludzi dobrej woli.

"Szanowni Państwo! Razem z żoną wpadliśmy na pomysł, aby zorganizować swój własny przyspieszony Brexit! W związku z tym pomyśleliśmy, żeby uruchomić zbiórkę, która ma na celu uzbieranie dodatkowych funduszy, które na pewno nam pomogą po powrocie do naszej ojczyzny ! :)” - napisali Polacy na stronie Gofundme, którą zatytułowali "Help us make our own BREXIT", czyli "Pomóżcie nam zrobić nasz własny Brexit".

Polacy z Somerset nie czują się już w Zjednoczonym Królestwie bezpiecznie. Ich zdaniem, wszystko zmieniło się po referendum w sprawie Brexitu. „To tak, jakby ktoś dał mi w twarz” - tłumaczył Polak dziennikarzom „Daily Mail”.

27-latek przyjechał na Wyspy w 2006 roku, mieszka z rodziną w wynajętym czteropokojowym domu, zarabia jako budowlaniec 17 tysięcy funtów na rok, z czego 750 miesięcznie kosztuje go czynsz. Jak zapewnia, nigdy nie korzystał z pomocy socjalnej. Dalej by żył i pracował w UK, ale uważa, że atmosfera w kraju po referendum jest nieprzyjemna. "Nie wiem, czy będziemy mogli tu zostać po Brexicie, nie chcę ryzykować i chcę wracać do kraju. Nie spodziewaliśmy się, że będzie tak trudno po tym referendum” - cytuje Polaka "The Sun”.

"Moja żona denerwuje się przed kolejną przeprowadzką i zmianami, ale chcemy stąd wyjechać na zawsze i osiedlić się na stałe w Polsce” - dodał Michał Kuzniar.

Ambicją polskiej rodziny jest to, aby zebrać pieniądze i przeprowadzić się do Krakowa jeszcze przed końcem 2017 roku. "Zrobiliście to dla żartu?" - pytają z niedowierzaniem internauci.

Tymczasem polska rodzina pieniądze zbiera na serio i chce się nimi podzielić. "W ramach wdzięczności po zbiórce pieniędzy wylosujemy jedną z osób i podzielimy się 10% od całości zebranej kwoty, a kolejne 10% chcemy przeznaczyć na organizację, która pomaga naszym rodakom w UK...” - zapewnia małżeństwo Kuzniarów.

 

    Komentarze


    • Wolny
      12 września 2017, 17:26

      THC a ty kiedy zrobisz wlasny Brexit? ! . Nam sie NALEZY tu byc , a tobie NIE !.

    • Czytelnik
      12 września 2017, 17:35

      Ludzie godności nie mają ale dobra niech stracę torba w kratę już wysłana

    • Benben
      12 września 2017, 18:10

      Czytelnik.Te £35 jest od ciebie (wiecej nie dales rady).Ty kazdego polaka wyslalbys do domu ze strachu przed utrata pracy na zmywaku...I nie wypowiadaj sie juz wiecej i godnosci

    • Pitolenie
      12 września 2017, 18:11

      na stronie sum pisza o 5 ntysiącach więc kto kłamie ? 17 tysięcy w budowlance, taaaaaaaaaaa, benefitów nie bierzebo po co jak zarobki w rzeczywistości dużo większe

    • Tibi
      12 września 2017, 18:53

      Wejdz na strone Homo Office i wypelnij aplikacje ze nigdy juz ne wrocisz do uk i dosraniesz 5000£ lub zostaniesz deportowany za zebranie pieniedzy w uk, bez zgody wolontariatu, prawo tego zabrania surowo.

    • Migra
      12 września 2017, 19:15

      ponad 10 lat w UK i nie ma wlasnego domu ani oszczednosci?

    • Pogarda
      12 września 2017, 19:27

      Czyteknik ma 100% racji - zero godności .
      Taka banda przygłupów jedynie daje pożywke dla rasistowskich brukowców jak Daily mail

    • THC
      12 września 2017, 19:41

      Cwaniactwo przywiezione z PL. Pewnie nie ma wiecej niz 30h/tydz zeby mial working tax Ale frajer i nieudacznik od 2006. Glosowalem za brexitem! I jeszcze na sam koniec chca UK okrasc. Ciekawe ilu bedzie takich jak oni. Nie potrafili zrozumiec systemu i stylu zycia w UK i sie czuja niechciani. Dosc juz benefitow na udajace samotne mamusie zostalo przeslanych do PL. Spakowani?

    • Śmieszne
      12 września 2017, 19:51

      Po tylu latach powinien wracać do Polski z dużym zapasem gotówki. Po co im czteropokojowy dom ?

    • Zalosne
      12 września 2017, 20:00

      To jakis zart chyba. Tacy ludzie daja pozywke Faragom, roznej masci Brytolom oraz takim pajacom jak CZYTELNIK. Wstyd mi za takich rodakow. £17,000 rocznie dochodu; £8,500 czynsz plus minimum £1,500 rachunki. Zostaje £8,000 na telefony, paliwo/transport, zywnosc, etc. Jesli nie maja zasilkow typu HB, Child Benefit/Credit, TC, to zyja w nedzy. Pewnie podnajmuja pokoje w tym 4 bedroom domu. To musze byc idioci, zaraz ich przeswietla i bedzie smrod. Tacy Polacy nas tu niszcza. Tacy jak oni, pijaczki pod sklepem, Nie uczacy sie jezyka.

    • THC
      12 września 2017, 20:12

      Dziad i tyle. Wstyd tylko robi. No chyba, ze to prawda i jest takich wiecej....

    • Lulu
      12 września 2017, 20:47

      znalalem bilety lotnicze w jedna strone na skyscanner do krakowa na 2 pazdziernika na 2 osoby za £40-czyli brakuje im £5 + na transfer.A w polsce nie musa sie martwic-jak dostana 500+ beda ustawieni.po co im 10k?-dlaczego nie prosza o 100k?

    • THC
      12 września 2017, 21:03

      Ciekawe ile The Sun im zaplacil za wywiad. Beneficiarze.

    • Jacek
      12 września 2017, 22:55

      17000 GBP rocznie??? Da sie w ogole utrzymac samodzielnie rodzine w UK zarabiajac takie grosze???

    • Rid.Ox
      13 września 2017, 00:17

      Do Roboty Nieroby!

    • 17 tysiecy
      13 września 2017, 03:08

      17 tysiecy funtow rocznie to ledwo 1200 z groszami na reke miesiecznie, przy kosztach utrzymania w uk to po prostu bieda

    • Emerytka z Gdanska
      13 września 2017, 06:52

      Wstydu debile nie mają!! 17tyś to pewnie tyle podaje aby nie placić uczciwie podatku!! Wracaj nieudaczniku na 500+.Jeszcze masz czelność uprawiać żebractwo??

    • CIOCIA KRYSIA
      13 września 2017, 06:57

      TO jakis zart.Ten koles chyba zyje w jakiejs bance i drufuje.Ktos ta banke powinen mu przekuc.Jego pomysl to jakas kpina.17 tys roczny zarobek.Bilder? Na zmywaky zarabia sie wiecej.Kolesiowi chyba nie chce sie pracowac albo raz w tygodniu pracuje.HAAAAAA .COS SIE TU NIE KLEI.albo.artykul pod publike aby zawrzalo na Londynku albo Ktos robi sobie niezle jaja.Niezle sobie to wykombinowal,przekalkulowal teraz zebrze o kase aby sie wydostac z tej JUNGLU UK.

    • Bialakrowa
      13 września 2017, 09:31

      Czytelnik jak zwykle wymiata heh.

    • Maniutek
      13 września 2017, 10:17

      Po co się tak spinać , ciągnie ile się da aż do dna , a potem opuści kalifat , gdzie już są stacje radiowe nie anglojęzyczne , jak w Manchesterze , Birmingham itp. okolice .

    • Czytelnik
      13 września 2017, 14:02

      Po przeczytaniu tego artykulu pomyslalam sobie : ciekawe ile hejtu zbiora za te zbiorke. ...i co rozczarowalam sie??? NIE ...na zjebke od rodakow zawsze mozna liczyc.MASAKRA ludzie skad w was tyle jadu !.a i sami ksiegowi na portalu.wstyd to za was !!! Jak chca niech sobie zbieraja co was to boli? Nie dokladajcie sie i tyle.jak angole pluja wam w twarz to mowicie ze deszcz pada ale na.forach zeby zjechac rodakow to lepszych nie ma.zygac sie chce

    • THC
      13 września 2017, 14:03

      Wolny - moze jestes, ale nie od swojej ulomnej glupoty,a propo PODATKOW juz tak bylo wystarczy zapytac stara emigracje i poprzednie rzady

    • Jacek
      13 września 2017, 20:03

      @czytelnik: mi nikt z Anglikow w twarz nie pluje, ale to pewnie dlatego ze nie mowie o nich per "angole" jak ty , nie chleje piwska na lawce w parku, i nie szczam na ulicy jak co niektorzy "rodacy".
      @maniutek: przynajmniej nikt tu nie bije ludzi w tramwaju za inny kolor skory albo za to, ze odezwal sie po niemiecku.

    • Skat
      14 września 2017, 10:23

      Co to dajcie? Trza było se odkladać!! Pieniędzy sie nie daje tylko zarabia.

    • Forest
      15 września 2017, 18:54

      Ten Pan Kuzniar to zwykly oszust ktory przez ostatnie lata prowadzil wlasna dzialalnosc na wyspach, ma wlasny dom itd. Ale ze oszust i partacz to roboty sie pokonczyly wiec znalazl kolejny pomysl na zarobek. Czym predzej wyjezdzaj z Anglii i nie przynos uczcuwym rodakom wstydu!!!!!