Menu

Polska turystka zginęła podczas wspinaczki na Islandii

Polska turystka zginęła podczas wspinaczki na Islandii
Kirkjufell to piękna, ale niebezpieczna góra. (Fot. Thinkstock)
43-letnia turystka z Polski zginęła podczas wspinaczki na islandzką górę Kirkjufell - donosi lokalna strona internetowa Mbl.is. Agata Bornikowska spadła z 50-metrowego urwiska.
Reklama

Do tragedii doszło w miniony piątek, krótko po godzinie 17:00. Według służb ratunkowych ICE-SAR, kobieta podróżowała po Islandii z mężem i parą znajomych. Na wspinaczkę skalistym, południowym zboczem Kirkjufell wybrało się troje spośród nich.

Na ratunek kobiecie wyruszył helikopter. Załoga zdołała przetransportować Polkę na pokład. Obrażenia okazały się jednak zbyt ciężkie – 43-latka zmarła wkrótce po przewiezieniu jej do szpitala uniwersyteckiego w Rejkiawiku.

Znajdująca się po północnej stronie Półwyspu Snæfellsnes góra Kirkjufell jest uznana za jedną z najpiękniejszych na całym świecie. Kirkjufell wznosi się na wysokości 463 metrów. Dzięki charakterystycznej formie trafiła w 2014 roku na listę 17 najpiękniejszych gór na świecie portalu Mashable.

Islandzka góra znalazła się wśród takich cudów natury jak Mont Blanc we Francji, Phuket w Tajlandii czy lodowiec Fox w Nowej Zelandii.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 21.03.2018
  GBP 4.856 złEUR 4.242 złUSD 3.454 złCHF 3.620 zł

  Sport


  Reklama