Polska trzecia w konkursie drużynowym w Planicy

Polacy poprzednio w Planicy na podium w drużynie byli raz - w 2009 roku zajęli drugie miejsce. (Fot. Getty Images)
Polscy skoczkowie narciarscy zajęli w Planicy trzecie miejsce w ostatnim w sezonie drużynowym konkursie Pucharu Świata. Triumfowali Norwegowie, przed Niemcami. Biało-czerwoni są już niemal pewni zwycięstwa w klasyfikacji Pucharu Narodów.

Polacy startowali w składzie: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot oraz Kamil Stoch, który w finałowej serii ustanowił rekord obiektu i Polski - 251,5 m.

Biało-czerwoni nigdy wcześniej nie triumfowali w klasyfikacji Pucharu Narodów, a tylko raz zmieścili się w czołowej trójce. Teraz prowadzą i przed kończącym sezon niedzielnym konkursem indywidualnym mają 276 punktów przewagi nad czwartymi dziś Austriakami.

W pięciu wcześniejszych zawodach drużynowych PŚ w tym sezonie Polacy zawsze stawali na podium. Dwukrotnie zwyciężyli (po raz pierwszy w historii), dwa razy byli drudzy, a raz uplasowali się na trzeciej pozycji. Poza tym w Lahti zdobyli jako zespół złoty medal mistrzostw świata.