Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Polska staje się krajem modnym turystycznie

Polska staje się krajem modnym turystycznie
Zagraniczni turyści coraz chętniej odwiedzają Polskę. (Fot. Thinkstock)
Polska nie była dotąd postrzegana jako kraj szczególnie atrakcyjny turystycznie. Sytuacja się jednak zmienia i można mówić o modzie na Polskę - ocenił prezes Krajowego Rejestru Długów BIG SA Adam Łącki.
Reklama
Reklama

"Polska nie była dotąd postrzegana jako kraj tradycyjnie kojarzony z turystyką i wypoczynkiem, szczególnie atrakcyjny dla wielu zagranicznych gości. Jednak sytuacja w Europie ulega znacznej zmianie. I można teraz mówić o swego rodzaju modzie na Polskę" - przekazał Łącki.

Jak podkreślił, w Polsce odbywa się coraz więcej dużych spotkań, imprez, które popularyzują nasz kraj w świecie, np. Światowe Dni Młodzieży, szczyt NATO czy Euro 2012. "Przez to ściągamy coraz więcej turystów z zagranicy, którzy widzą, jak w naszym kraju zmieniają się warunki. Turyści mają do dyspozycji coraz lepsze obiekty na wysokim europejskim poziomie" - wskazał.

Dodał, że Polska jest krajem, który się dopiero w tej dziedzinie rozwija. "Mówię tutaj o środkach z UE, które zostały dobrze wykorzystane przez branżę hotelowo-turystyczną. W związku z tym mamy nowoczesną infrastrukturę. Ważna jest też poprawa komunikacji poprzez wybudowanie autostrad. To wszystko powoduje, że jesteśmy postrzegani jako coraz bardziej atrakcyjny kraj, w którym można spędzić wakacje" - zaznaczył.

Kolejna ważna rzecz, zdaniem Łąckiego, to bezpieczeństwo. "Polska jest tym krajem, w którym goście z Francji, Niemiec czy Hiszpanii mogą czuć się bezpiecznie. W związku z tym coraz chętniej korzystają z usług naszych hoteli, infrastruktury turystycznej" - ocenił.

Jak wynika z danych przytoczonych w najnowszym raporcie KRD, hotelarze zyskują na stale rosnącej roli biznesowej Polski w regionie. "Trend ten potwierdzają dane GUS. Jeśli jeszcze w marcu 2010 r. odnotowano 285,8 tys. gości z zagranicy korzystających z dostępnej bazy noclegowej, to już w tym samym miesiącu 2016 r. było ich 419,9 tys., a w 2017 r. 449,1 tys. Oznacza to, że w ciągu ostatnich siedmiu lat liczba obcokrajowców przyjeżdżających do Polski w celach turystycznych lub biznesowych wzrosła o 57,1 proc." - można przeczytać w raporcie.

    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 28.03.2024
    GBP 5.0474 złEUR 4.3191 złUSD 4.0081 złCHF 4.4228 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama