Polscy piłkarze nie dali rady mistrzom świata. Niemcy wygrali 3:1

Robert Lewandowski w objęciach Bastiana Schweinsteigera po meczu we Frankfurcie, w którym Niemcy wygrały z Polską 3:1 (Fot. Getty Images)
Polska przegrała we Frankfurcie nad Menem z Niemcami 1:3 (1:2) w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy. Biało-czerwoni stracili pozycję lidera tabeli grupy D.

Podopieczni Joachima Loewa objęli prowadzenie w pierwszej połowie meczu. Pierwszą bramkę strzelił Thomas Mueller, drugą natomiast Mario Goetze.

Przed przerwą wspaniałą akcję poprowadził Grosicki. Po jego dośrodkowaniu z główki Niemcom wbił bramkę Lewandowski, ale w drugiej połowie ponownie trafił Goetze - podaje BBC.

Robert Lewandowski zdobył dzisiaj w meczu eliminacji Euro 2016 z Niemcami (1:3) 27. gola w 69. występie w piłkarskiej reprezentacji Polski. Najskuteczniejszy z grających wciąż biało-czerwonych dogonił w klasyfikacji wszech czasów Gerarda Cieślika, który tę samą liczbę goli strzelił w 45 spotkaniach.

"Niemcy byli lepsi w tym meczu i wygrali zasłużenie, ale momentami Polacy grali z mistrzami świata jak równy z równym i z tego mogą być dumni" - podkreślali komentatorzy sportowi w telewizji ITV4, która transmitowała dzisiejsze spotkanie.

Po tym zwycięstwie Nimecy wyszli na prowadznie w naszej grupie eliminacyjnej do Euro. Polacy zajmują drugie miejsce.