Menu

"Polish out": Antypolskie graffiti na domu Polaka w Bristolu

Polak po raz pierwszy doświadczył rasizmu w swojej okolicy. (Fot. Bristol Post)
Antypolskie graffiti pojawiło się w sobotę przed domem Polaka w Bristolu. Jordan Jugiel przyznaje, że ten akt ksenofobii wyjątkowo go zaskoczył - choć mieszka w mieście od 12 lat, to z czymś takim spotkał się po raz pierwszy.
Reklama

Jugiel zobaczył napis po powrocie z pracy w Tesco, gdzie pracuje jako manager. Na ogrodzeniu przed wejściem do jego domu zostało namalowane sprayem hasło "Polish out".

"Wracałem z pracy około 1:00 w nocy. Podszedł do mnie sąsiad i zapytał, czy to widziałem. Byłem w szoku. Z tego co wiem, napis został wykonany około godziny 22:00 w sobotę" - relacjonował "Bristol Post".

Jugiel ma pewność, że wiadomość skierowana była do niego, gdyż jest jedynym Polakiem mieszkającym w okolicy.

"Jestem zdegustowany. Na szczęście moje dzieci wyjechały na wakacje i nie widziały tego" - wyznaje.

Polak, który pracuje w Tesco na terenie południowego Bristolu, podkreślił, że nigdy wcześniej nie spotkał się z czymś podobnym.

"Myślałem, że żyję dobrze ze wszystkimi na mojej ulicy. Zawiadomiłem o tym incydencie spółdzielnię mieszkaniową, która zajmuje się okolicznymi nieruchomościami i mam nadzieję, że napis szybko zostanie usunięty" - dodaje Polak.

Według "Bristol Post", nie jest to pierwszy tego typu incydent w tej okolicy. Pod koniec lipca ubiegłego roku - krótko po referendum w sprawie Brexitu - na 4 domach przy tej samej ulicy, zamieszkiwanych przez Polaków i Nigeryjczyków, pojawiły się obraźliwe graffiti. W związku ze zdarzeniem w dzielnicy zorganizowano wówczas "pokojowy piknik".

 

    Komentarze


    • Kapral
      9 sierpnia 2017, 14:51

      najwyższy czas pakować mandżur i domu śio i najlepiej w tym uniformie prosto do Polskiego wojska
      ciekawe? na razie to tylko napisy na płocie, ciekawe co jeszcze mu się przytrafi?
      czekam na CDN...

    • Maniutek
      9 sierpnia 2017, 15:13

      Kolejny zdźiwiony !!!! Zimny prysznic ????? Jak to ??? A to przecież taki wspaniały tolerancyjny kraj !!! Czas się obudzić , kolego !!! Jak się kasa tu skończy , a kończy się bo i banki też zaczynają opuszczać ten raj , to sami wyjedziemy ;-)

    • Czytelnik
      9 sierpnia 2017, 16:03

      Dopisac WE and YOU albo standing po out i bedzie super ;)

    • KUKI
      9 sierpnia 2017, 16:23

      hmm Polacy I nie tylko Polacy opuszczaja UK. PRACUJE W agencji pracy i widac JUZ ze nie ma raczek do pracy .agencje zaczynaja podnoscic stawki i zaczynam dostawac maile od pracodawcow i firm ktore dawno temu kontakty i kontrakty z nami zerwali nawet 2/3 lata temu a teraz skomla o polakow, rumunow litwincow. Jeszcze troszke niech ponazekaja na Polakow to beda miec swoj Bexit i to ze uczciwi ludzie pracuja a nie biora Benefity.

    • Olo
      9 sierpnia 2017, 16:29

      A kapral to prosty cwel

    • Bolo
      9 sierpnia 2017, 17:11

      Kolejny "odważny" przegrany na benefitach zapewne odreagował swoje niedoractwo pisząc hasełka na płocie o Polakach,mają ból że my potrafimy się ogarnąć w obcym państwie lepiej niż ci patole,śmieszą mnie tylko takie zachowania

    • Cezar
      9 sierpnia 2017, 17:18

      Lepiej miec stosunek z jezem niz byc zolnierzem

    • Fajny
      9 sierpnia 2017, 17:22

      Niech Pochodzi tak jeszcze w tym mundurze to go zaćiupio.Wspòłczuje i nie będzie w tedy Manager tylko sztywny Jordan.....

    • Duda
      9 sierpnia 2017, 17:29

      Komentarze dno. Nienawisc do Polakow w uk obraca sie przeciwko tym wykolejenca. To prawda banki hurtowo zamykaja swoje siedziby, przyszlosc z uk wiaza tylko desperaci. W niemczech zyne sie dwukrotnie lepiej. I to bez powszechnego rasizmu, zgnilych lepianek, tubylczych analfabetow i ciaglego deszczu. Czas wyrowna rachunki za cala przeszlosc tego opuszczonego przez Boga i cywilizacje wyspiarskiego odchodu.

    • Drakus
      9 sierpnia 2017, 18:14

      Mieszkam od 10 lat w Harlow i spotkałem się z zaczepkami ze strony młodych anglików w grupie, których wzięło na odwagę po kilku piwkach, nie stanowią zagrożenia bo to cieniasy, ale codziennie przechodzę przez dzielnicę The Stow i widzę fotografię Polaka, którego zabili, wiem że te cieniasy mają różne pomysły i mogą posłużyć się nożem. Najbardziej obawiam się że mogę coś zrobić im gdy dojdzie do starcia bo wiem że policja nie chce przyjmować żadnych skarg i mogą ze mnie zrobić winnego bo trzyma ich stronę. Czasem stoją radiowozami w okolicy żeby się pokazać, ale na pomoc nie ma co liczyć.

    • Marek
      9 sierpnia 2017, 18:26

      Polacy w niektorych rejonach beda sie czuc jak zydzi w ....Wazne ze THC sie tu podoba, ma kase i brytyjski paszport. Ciekawe czy jak go ktos kiedys zaczepi bedzie sie pytal czy jest naturalizowany albo od razu mu przyleja

    • Pablo
      9 sierpnia 2017, 23:37

      Ha ha ha ha juz dostają w dupę uk poczekajcie jak firmy poprzenosza się ale to początek wiecie dlaczego ? Bo jeżeli życie podrożeje to i nie będzie zbytu.Teraz bez Europejczyków nie będą silni nigdy juz.Oni naprawdę pływają w obłokach.

    • Kapral
      10 sierpnia 2017, 09:17

      Olo ty się ode mnie odpier...
      każdy ma prawo mieć swoje zdanie,
      a ten koleś niech tak dalej paraduje w tym mundurze to się naprawdę doigra
      wtedy już nie będzie o kim pisać

    • Leon
      10 sierpnia 2017, 10:33

      ..."na domu Polaka"... a może wynajmuje i Landlord ma go dosyć.

    • Rasistowskie swinie!!!
      10 sierpnia 2017, 13:02

      "Je***ny imigrancie. Wracaj do swojego kraju"! Przykładny ojciec zaatakował Polaka na przyjęciu urodzinowym
      Wiecie ile dostal ten rasistowski smiec? 500 funtow kary i nic wiecej. Dodam rowniez ze fizycznie atakowal Polaka i jednoczesnie nazywając go "łysą ci***tą", "łysym, je***nym imigrantem", a na końcu kazał mu "spi***ać do swojego kraju

    • THC