Menu

Polish family has lost all belongings in a house fire

Polish family has lost all belongings in a house fire
Potrzebna jest pomoc dla Polaków, którym w Irlandii spalił się dom. (Fot. Screenshot/www.gofundme.com)
The Polish family has lost all belongings in a house fire; including clothes, furniture, everything. As you can imagine, this has been a terrible experience. The three kids 2, 11 i 17 years have lost all their clothes and toys. Needless to say, anything will help.
Advertisement
News available in Polish

Do tragedii doszło w nocy 16 marca 2017 roku. Polskiej rodzinie udało się uciec, jednak wszystko straciła.

Jak podaje irlandzka policja, dom zamieszkiwała kobieta z trojgirm dzieci w wieku 2, 11 i 17 lat. Wszyscy potrzebują nowych ubrań, sprzętu gospodarstwa domowego, zabawek dla młodszych dzieci, przyborów szkolnych.

Środki na pomoc zbierane są poprzez stronę www.gofundme.com. Od momentu założenia profilu, w ciągu trzech dni zebrano 3 056 euro. Znajomi polskiej rodziny mają nadzieję na zebranie przynajmniej 5 000.

„Potrzebują naszego wsparcia. Prosimy o pomoc. Dziękujemy za każdą wpłatę” - napisali na stronie promującej akcję znajomi polskiej rodziny.

Nieznane są jeszcze przyczyny pożaru - policja prowadzi w tej sprawie dochodzeniei prosi o pomoc osoby, które miałyby jakiekolwiek informacje na ten temat. Należy się kontaktować z Tipperary Town Garda Station pod numerem: (062)51212.

Topperary Town w Irlandii ma około 4,5 tys. mieszkańców.

Od roku 2004 Polacy byli najliczniejszą grupą migracyjną Irlandii, jednakże w większości była to migracja zarobkowa. Z badań przeprowadzonych w 2009 roku na liczbie 500 Polaków wynikało, że 66 tys. osób w skali roku miało zamiar opuścić Irlandię.

W 2011 roku w Irlandii istniało 5 bezpłatnych ośrodków szkolnictwa polonijnego (sobotnio-niedzielnych szkół polskich): w Dublinie, Cavan, Cork, Limerick oraz Waterford, do których uczęszczało około 3 000 polskich dzieci.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.04.2018
  GBP 4.777 złEUR 4.167 złUSD 3.369 złCHF 3.478 zł

  Sport


  Advertisement