Poland's Żyła third in Lahti

Piotr Żyła zdobył brąz w Lahti. (Fot. Getty Images)
Poland's Piotr Żyła won the bronze medal in the large hill ski jumping competition at the world championships in Lahti, Finland, on Thursday.

Żyła był szósty po pierwszej serii wczorajszego konkursu, ale w drugiej osiągnął największą odległość w zawodach - 131 m, co pozwoliło mu awansować na podium. Wyprzedził m.in. Kamila Stocha, który ostatecznie był siódmy, oraz ósmego w końcowej klasyfikacji Dawida Kubackiego. Na szóstej pozycji uplasował się Maciej Kot.

Urodzony w Cieszynie Żyła wcześniej w tym sezonie zajął drugie miejsce, za Stochem, w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni. W mistrzostwach świata na podium stawał dwukrotnie - na najniższym stopniu z kolegami z drużyny we włoskim Val di Fiemme w 2013 roku i w szwedzkim Falun dwa lata później.

W Pucharze Świata Żyła trzykrotnie kończył zawody w czołowej trójce. Zwyciężył raz - 17 marca 2013 w Oslo, kiedy triumf podzielił z Austriakiem Gregorem Schlierenzaurem.

Wczoraj zwyciężył Austriak Stefan Kraft, który był najlepszy również na mniejszym obiekcie. Srebrny medal wywalczył ponownie Niemiec Andreas Wellinger.