Menu

Polak z tytułem Młodego Przedsiębiorcy Roku w Fingal

Polak z tytułem Młodego Przedsiębiorcy Roku w Fingal
Marcin Kulik (pierwszy z prawej) mieszka w Irlandii od 13 lat. (Fot. LinkedIn)
Marcin Kulik zdobył 1. miejsce w konkursie na Najlepszego Młodego Przedsiębiorcę Roku 2016 w rejonie Fingal. Produkt naszego rodaka znalazł się również w finałowej 12. w Dublinie - poinformował Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Dublinie.
Reklama

Konkurs, organizowany przez biura wsparcia przedsiębiorczości (Local Enterprise Office - LEO), przeznaczony jest dla przedsiębiorców w wieku do 35 lat. Do obecnej edycji konkursu wpłynęło około 300 zgłoszeń w rejonie Fingal, a ponad 500 w Dublinie.

“Fingal to bardzo aktywny biznesowo rejon, to w nim znajduje się międzynarodowe lotnisko Dublina. Fingal jest domem dla wielu renomowanych globalnych firm takich jak IBM, Hertz, Ebay, PayPal, MSD, Siemens Ireland, SanDisk, a lokalne biuro Local Enterprise Office oferuje wiele instrumentów wsparcia dla biznesów” - tłumaczy Przemysław Buczkowski, kierownik WPHI.

Marcin Kulik pochodzi ze Szczecina, w Irlandii mieszka od 13 lat. Nagrodę przyniósł mu SmartTrace Software. Jest to jego trzeci start-up finansowany przez Enterprise Ireland oraz fundusze unijne. SmartTrace został założony w październiku 2015 roku i od tego czasu prężnie się rozwija.

Wśród klientów, którzy zdecydowali się skorzystać z tego rozwiązania, znajdują się takie renomowane firmy jak telewizja RTE, Arnotts, United Caps czy Nypro. SmartTrace zdobył wiele nagród, w tym największą liczbę punktów w konkursie na Polonijny Produkt Roku 2015 oraz srebro w Bank of Ireland Start-up Awards.

SmartTrace to inteligentne oprogramowanie, wspomagające przedsiębiorstwa w zarządzaniu odpadami przemysłowymi. Oprogramowanie pomaga zidentyfikować oraz wdrożyć usprawnienia „LEAN”, ze szczególnym uwzględnieniem oszczędności/ zysków, zapewniając zarówno zgodność z przepisami oraz poprawienie wpływu środowiskowego.

Rozstrzygnięcie konkursu na etapie krajowym nastąpi w marcu.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.04.2018
  GBP 4.777 złEUR 4.167 złUSD 3.369 złCHF 3.478 zł

  Sport


  Reklama