Polak w czołowej "50"światowego rankingu golfistów-amatorów

Adrian Meronk zbliża się do czołówki światowego golfa (Fot. Facebook/Adrian Meronk)
Adrian Meronk jest pierwszym Polakiem, który został sklasyfikowany w czołowej 'pięćdziesiątce'światowego rankingu golfistów-amatorów (WAGR). Dzięki ostatnim sukcesom w USA w rozgrywkach akademickich NCAA, 21-letni wrocławianin zajmuje aktualnie 49. miejsce.

W tym tygodniu turniej Greenbrier Collegiate Invitional zakończył na piątej pozycji i jest w obecnym sezonie liderem drużyny The Bucaneers Tennessee. Niedawno został wybrany zawodnikiem tygodnia Southern Conference (Konferencja Południowa) po trzecim miejscu w Mason Rudolph Championship.

W 10 rozegranych w tym roku zawodach aż w ośmiu plasował się w czołowej "dziesiątce".

Wrocławianin w 2014 roku wygrał dwa turnieje NCAA. Był pierwszym studentem East Tennessee State University (ETSU) od czterech lat, który stanął na najwyższym stopniu podium.

Meronk (Toya Golf & CC Wrocław) podkreślił z zadowoleniem, że jego ciężka praca na treningach przynosi efekty. "Najważniejsza jest jednak dobra i stabilna forma, która pozwala regularnie zajmować wysokie lokaty w poszczególnych turniejach. Jestem bardzo ambitnym zawodnikiem, ale nie popadam w euforię. Przede mną jeszcze dużo pracy. W rozgrywkach NCAA najważniejszy jest sukces drużyny" - zaznaczył najlepszy w historii polski golfista-amator, związany z tą dyscypliną od siódmego roku życia.

W zestawieniu WAGR (World Amateur Golf Ranking) figuruje obecnie ponad 1600 zawodników. Liderem jest Hiszpan Jon Rahm Rodriguez, który wyprzedza dwóch Amerykanów - Olivera Schniederjansa i Lee McCoy'a.