Menu

Polak pierwszym oskarżonym za zamieszki podczas G20 w Hamburgu

Polak pierwszym oskarżonym za zamieszki podczas G20 w Hamburgu
W wyniku zamieszek rannych zostało 500 policjantów. (Fot. Getty Images)
24-letni Polak jest pierwszą osobą oskarżoną przez niemiecką prokuraturę za udział w zamieszkach podczas szczytu przywódców G20 na początku lipca w Hamburgu. Proces ma rozpocząć się 29 sierpnia przed sądem rejonowym w Hamburgu.
Reklama

Jak podał niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung", Stanisław B. został zatrzymany 8 lipca w drodze na demonstrację. W jego plecaku znaleziono między innymi sześć rac, nie dopuszczone do użytku w Niemczech urządzenie rozpylające substancję drażniącą a także dwie szklane kulki mogące służyć jako amunicja do procy.

Prokuratura zarzuca mu naruszenie przepisów o posiadaniu broni i środków wybuchowych oraz prawa do zgromadzeń.

Według "FAZ" Polakowi grozi kara do dwóch lat więzienia. Jak donosi niemiecki dziennik, siostra oskarżonego twierdzi, że jej brat był w drodze do Hiszpanii, gdzie zamierzał spędzić urlop.

W areszcie śledczym przebywa nadal 33 osób zatrzymanych podczas szczytu. Oprócz obywateli Niemiec są wśród nich Francuzi, Włosi, Hiszpanie, Rosjanie, Holendrzy, Szwajcarzy i Austriacy.

Podczas szczytu przywódców państw G20 w starciach z uczestnikami skrajnie lewicowego "czarnego bloku" oraz innymi ekstremistami rannych zostało blisko 500 funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa.

Liczba rannych demonstrantów, którzy w większości nie chcieli pomocy lekarskiej, nie jest znana. Uczestnicy burd zdemolowali i obrabowali wiele sklepów. 

 

  Komentarze


  • Mira
   9 sierpnia 2017, 16:40

   a drugim oskarżonym będzie Polak,mieszkający np.w Leeds-a czemu nie?
   plaszczą się przed angolami,przed niemcami-no to mają!
   ojczyzna to ojczyzna,a zdrajca,to zdrajca-nikt go nie szanuje!

  • Ar
   9 sierpnia 2017, 16:47

   Za gwalty to sie nie spiesza

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.02.2018
  GBP 4.683 złEUR 4.147 złUSD 3.341 złCHF 3.601 zł

  Sport


  Reklama