Polacy w meczach Ligi Mistrzów

Łukasz Piszczek (po lewej) - polska gwiazda Borussii Dortmund. (Fot. Getty Images)
Łukasz Piszczek rozegrał cały mecz i miał asystę w barwach Borussii Dortmund z Benficą Lizbona (4:0), a Grzegorz Krychowiak wszedł na plac gry w końcowych minutach meczu Paris Saint-Germain z Barceloną (1:6) w 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Piszczek w 65. minucie zobaczył żółtą kartkę, ale i tak wieczór może zaliczyć do udanych. Jego zespół wygrał 4:0, odrobił stratę z Lizbony, gdzie przegrał 0:1, i awansował do ćwierćfinału.

W tej fazie nie zagra drużyna Krychowiaka, która odpadła mimo zwycięstwa nad Barceloną 4:0 w Paryżu. W rewanżu Katalończycy odrobili tę stratę i to oni wywalczyli miejsce w najlepszej ósemce. Polak wszedł na plac gry w trzeciej doliczonej minucie drugiej połowy, chwilę później PSG straciło decydującą bramkę.

We wtorek Robert Lewandowski zdobył bramkę dla Bayernu Monachium w wygranym 5:1 meczu w Londynie z Arsenalem. W końcówce przegranego 1:3 spotkania z Realem Madryt wystąpili piłkarze SSC Napoli Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński.

Lewandowski na listę strzelców wpisał się w 55. minucie, wykorzystując rzut karny, podyktowany po faulu Laurenta Koscielnego właśnie na nim. Francuz został za to ukarany czerwoną kartką.

W obecnej edycji Ligi Mistrzów kapitan reprezentacji Polski uzyskał siedem bramek, a w całej karierze w tych rozgrywkach - już 39.

W 70. minucie meczu SSC Napoli - Real Madryt na boisku w drużynie gospodarzy pojawił się Arkadiusz Milik, natomiast pięć minut później dołączył do niego Piotr Zieliński. Napoli przegrywało wówczas 1:2, a w ostatnich sekundach straciło jeszcze trzecią bramkę. Pierwsze spotkanie Real wygrał również 3:1.

Kolejne rewanżowe mecze 1/8 finału odbędą się w przyszły wtorek i środę. 14 marca Juventus Turyn zagra z FC Porto (2:0), a Leicester City z Sevillą (1:2). Do kadry angielskiego zespołu na mecze Ligi Mistrzów nie zgłoszono Bartosza Kapustki i Marcina Wasilewskiego.

Na zakończenie 1/8 finału - 15 marca - Atletico Madryt zmierzy się z Bayerem Leverkusen (4:2), natomiast AS Monaco Kamila Glika z Manchesterem City (3:5).