Menu

Polacy nie lubią swoich miejsc pracy?

Polacy nie lubią swoich miejsc pracy?
Nowoczesne technologie całkowicie zmieniły sposób życia ludzi i tego, jak pracują na całym świecie. (Fot. Getty Images)
Ponad połowa Polaków wolałaby zmienić przestrzeń, w jakiej pracuje - wynika z badania "Jak lubią pracować Polacy". "Chcemy pracować elastycznie i mieć większą swobodę wyboru godzin oraz miejsca pracy" - komentuje ekspertka.
Reklama

Z badania przeprowadzonego w styczniu przez Kantar TNS Polska wynika, że więcej niż co drugi Polak wolałby zmienić przestrzeń, w jakiej pracuje. 36 proc. osób przyznaje, że obowiązki zawodowe wykonuje także w czasie wolnym, a co trzeci badany często pracuje w domu.

Dla respondentów w pracy najważniejsza jest dobra atmosfera, właściwe warunki i wygodny dojazd do biura. Ponad połowa badanych deklaruje, że efektywnie pracuje jedynie przez 4-6 godz. w ciągu dnia.

Zdaniem Adama Lisa z Brain Embassy, które zleciło badanie, tym, co najbardziej zaskakuje, jest wysoki odsetek Polaków (42 proc.), którzy chcieliby pracować inaczej niż w tradycyjny sposób.

"Nowoczesne technologie całkowicie zmieniły sposób życia ludzi i tego, jak pracują na całym świecie. Badanie wyraźnie pokazało, że te zmiany są również bardzo widoczne w Polsce. Chcemy pracować elastycznie i mieć większą swobodę wyboru godzin oraz miejsca pracy - najlepiej takiego, które pobudzi naszą kreatywność. Co ciekawe, zwolennikami takich nowoczesnych form pracy nie są tylko osoby młode, ale również te powyżej 40. i 50. roku życia, a to, co je łączy, to duża otwartość na zmiany" - podsumowuje Lis. 

 

  Komentarze


  • Chlebak
   18 marca 2017, 18:27

   Polacy nic nie lubią ! Siebie na wzajem tez, wiec i ja będę taki jak 90% społeczeństwa ! Pakujcie manatki z UK biedaki nie macie do
   Czego wracać, a ja mam, bo trzeba myśleć przyszłościowo a nie głupotki!

  • Wolny
   18 marca 2017, 20:14

   A ty lubisz swoja prace czytelnik? Bo ja swoja bardzo i nie mam zamiaru sie pakowac bo zbyt duzo udalo mi sie osiagnac w uk. Mysle ze chowanie sie w necie i pisanie glupich komentarzy pokazuje wlasnie o twojej biedzie zwlaszcza duchowej. Zycze powodzenia oby nie bylo zapozno .

  • Kojot
   19 marca 2017, 07:01

   Podobno praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia

  • Chlebak
   19 marca 2017, 08:22

   Wolny proszę cie jedyne co udało ci sie osiągnąć garb taki ze możesz zawiązać sznurówki na stojąco. Pakuj sie mordo i tyle, sam masz biedę duchowa a nawet elcjonalną. Cwaniaczku. Wrócisz wkoncu do kraju!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.05.2018
  GBP 4.903 złEUR 4.304 złUSD 3.669 złCHF 3.701 zł

  Sport


  Reklama