Menu

Polacy nie lubią swoich miejsc pracy?

Polacy nie lubią swoich miejsc pracy?
Nowoczesne technologie całkowicie zmieniły sposób życia ludzi i tego, jak pracują na całym świecie. (Fot. Getty Images)
Ponad połowa Polaków wolałaby zmienić przestrzeń, w jakiej pracuje - wynika z badania "Jak lubią pracować Polacy". "Chcemy pracować elastycznie i mieć większą swobodę wyboru godzin oraz miejsca pracy" - komentuje ekspertka.

Z badania przeprowadzonego w styczniu przez Kantar TNS Polska wynika, że więcej niż co drugi Polak wolałby zmienić przestrzeń, w jakiej pracuje. 36 proc. osób przyznaje, że obowiązki zawodowe wykonuje także w czasie wolnym, a co trzeci badany często pracuje w domu.

Dla respondentów w pracy najważniejsza jest dobra atmosfera, właściwe warunki i wygodny dojazd do biura. Ponad połowa badanych deklaruje, że efektywnie pracuje jedynie przez 4-6 godz. w ciągu dnia.

Zdaniem Adama Lisa z Brain Embassy, które zleciło badanie, tym, co najbardziej zaskakuje, jest wysoki odsetek Polaków (42 proc.), którzy chcieliby pracować inaczej niż w tradycyjny sposób.

"Nowoczesne technologie całkowicie zmieniły sposób życia ludzi i tego, jak pracują na całym świecie. Badanie wyraźnie pokazało, że te zmiany są również bardzo widoczne w Polsce. Chcemy pracować elastycznie i mieć większą swobodę wyboru godzin oraz miejsca pracy - najlepiej takiego, które pobudzi naszą kreatywność. Co ciekawe, zwolennikami takich nowoczesnych form pracy nie są tylko osoby młode, ale również te powyżej 40. i 50. roku życia, a to, co je łączy, to duża otwartość na zmiany" - podsumowuje Lis. 

 

Komentarze


 • Chlebak
  18 marca, 18:27

  Polacy nic nie lubią ! Siebie na wzajem tez, wiec i ja będę taki jak 90% społeczeństwa ! Pakujcie manatki z UK biedaki nie macie do
  Czego wracać, a ja mam, bo trzeba myśleć przyszłościowo a nie głupotki!

 • Wolny
  18 marca, 20:14

  A ty lubisz swoja prace czytelnik? Bo ja swoja bardzo i nie mam zamiaru sie pakowac bo zbyt duzo udalo mi sie osiagnac w uk. Mysle ze chowanie sie w necie i pisanie glupich komentarzy pokazuje wlasnie o twojej biedzie zwlaszcza duchowej. Zycze powodzenia oby nie bylo zapozno .

 • Kojot
  19 marca, 07:01

  Podobno praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia

 • Chlebak
  19 marca, 08:22

  Wolny proszę cie jedyne co udało ci sie osiągnąć garb taki ze możesz zawiązać sznurówki na stojąco. Pakuj sie mordo i tyle, sam masz biedę duchowa a nawet elcjonalną. Cwaniaczku. Wrócisz wkoncu do kraju!

Dodaj komentarz


Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 24.03.2017
GBP 4.933 złEUR 4.266 złUSD 3.948 złCHF 3.984 zł

Sport


Reklama