Menu

Polacy na Fáilte Garden Party u prezydenta Irlandii

Polacy na Fáilte Garden Party u prezydenta Irlandii
Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele organizacji Forum Polonia. Druga od lewej stoi autorka artykułu, Aneta Kubas. (Fot. Bartłomiej Wieczorkowski)
Przedstawiciele mniejszości kulturowych, w tym 200 dzieci, gościli wczoraj na przyjęciu ogrodowym prezydent Irlandii Michael Higgins z żoną Sabiną. Tematem przewodnim 6. Fáilte Garden Party byli "Nowi Obywatele".
Reklama

Seria przyjęć dla osób i organizacji działających aktywnie na różnych polach społecznych i obywatelskich jest tradycją w Pałacu Prezydenckim Áras an Uachtaráin. Michael Higgins kontynuuje ten zwyczaj – do tej pory zaprosił 4 tys. osób z całej Irlandii.

Wczoraj obyła się szósta w tym roku edycja. Tym razem pierwsza para gościła osoby, które przyjęły irlandzkie obywatelstwo oraz rodziców adoptujących dzieci z zagranicy. W gronie zaproszonych znalazły się 4 polskie rodziny.

Każdego z ponad 300 gości witała z osobna Sabina Higgins.  

Przyjęcie zostało zorganizowane między innymi właśnie z myślą o najmłodszych. Przygotowano dla nich specjalny plac zabaw. Prezydent w swoim wystąpieniu wielokrotnie podkreślał znaczenie młodego pokolenia dla przyszłości Irlandii.

Po zakończeniu oficjalnej części imprezy Michael Higgins chętnie pozował do zdjęć z gośćmi.

Michael D. Higgins pełni funkcję prezydenta Republiki Irlandii od listopada 2011 roku i słynie z pojawiania się w najróżniejszych, zwyczajnych miejscach i okolicznościach.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.04.2018
  GBP 4.777 złEUR 4.167 złUSD 3.369 złCHF 3.478 zł

  Sport


  Reklama