Menu

Polacy będą mogli spotkać się z parą książęcą. Gdzie i o której?

Polacy będą mogli spotkać się z parą książęcą. Gdzie i o której?
Para książęca wraz z dziećmi przybędzie do Warszawy jutro wczesnym popołudniem. (Fot. Getty Images)
Polacy będą mogli spotkać parę książęcą Cambridge Williama i Kate jutro podczas ich spaceru po Krakowskim Przedmieściu w Warszawie - zapowiada szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
Reklama

"To jest wizyta przyjaźni i szacunku, ponieważ para książęca odwiedza Polskę nie z misja polityczną, bo ona nie prowadzi bieżącej brytyjskiej polityki. To raczej wyraz dobry relacji polsko-brytyjskich" - oznajmił szef gabinetu prezydenta.

"Cieszymy się, że to właśnie Polska, Warszawa, Gdańsk, a później Berlin, są tymi dwoma kierunkami europejskiej wizyty pary książęcej Cambridge w Europie, że wybór padł właśnie na te dwa państwa" - podkreślił.

Szczerski uważa, że będzie to wizyta, która pokaże Polskę po raz kolejny na arenie międzynarodowej. "Po udanej wizycie prezydenta Donalda Trumpa mamy drugie duże wydarzenie medialne w lipcu. Polska pokaże się przy okazji tej wizyty światu, bo wiadomo, że zainteresowanie wizytą pary książęcej Cambridge jest ogromne, więc obrazki z Polski znowu obiegną cały świat" - mówił minister.

"Polacy będą mogli spotkać parę książęcą podczas spaceru po Krakowskim Przedmieściu" - zaznaczył Szczerski. Jak zapowiedział, Kate i William przejdą od Pałacu Prezydenckiego pod pomnik Adama Mickiewicza jutro po godz. 15:00 czasu lokalnego.

Para książęca wraz z dziećmi przybędzie do Warszawy jutro wczesnym popołudniem. William i Kate zostaną podjęci przez parę prezydencką Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę w Pałacu Prezydenckim. Ok. godz. 15:15 zaplanowano spacer po Krakowskim Przedmieściu. Obie pary - książęca i prezydencka udadzą się potem do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotkają się z weteranami.

Para książęca weźmie też udział w spotkaniu z młodymi przedsiębiorcami w wieżowcu Warsaw Spire. Wieczorem odbędzie się przyjęcie, na którym książę William wygłosi przemówienie.

W Warszawie William i Kate wraz z dziećmi zamieszkają w Belwederze. Drugi dzień wizyty w Polsce spędzą w Gdańsku.

Wizyta zakończy się w środę prywatnym spotkaniem w Belwederze z parą prezydencką. Następnie Kate i William udadzą się do Berlina.

 

  Komentarze


  • Czytelnik
   16 lipca 2017, 13:30

   zeby zlozyc poklony

  • Maniutek
   20 lipca 2017, 12:47

   Każdy z brytolskim paszportem to poddany , więc musi być pokłony , a wolni ludzie nie !!!!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 25.04.2018
  GBP 4.822 złEUR 4.216 złUSD 3.455 złCHF 3.519 zł

  Sport


  Reklama