Menu

Po kłótni z rodakami nie żyje Polak z Irlandii

Po kłótni z rodakami nie żyje Polak z Irlandii
Parking w Fermoy, gdzie zmarł jeden z Polaków. (Fot. www.rte.ie)
40-letni Polak nie żyje, a dwóch innych zostało aresztowanych przez irlandzką policję Garda po bójce czterech Polaków na parkingu w Fermoy, 40 km od Cork. Mężczyzna zmarł od uderzenia metalowym prętem w głowę.

Dwóch polskich kierowców ciężarówki, z których jeden miał więcej niż 20 lat, a drugi 40, funkcjonariusze Gardy aresztowali w Fermoy wczoraj w nocy. Obecnie przebywają na komisariacie Mallow Garda Stations.

Trzeci, 30-letni Polak został dotkliwie pobity, ratownicy przewieźli go do Cork University Hospital. Lekarze jego stan ocenili jako niezagrażający życiu. Ciało zmarłego Polaka znaleźli pracownicy stacji, przy której parkowali kierowcy około 22:30 wczoraj wieczorem.

Dwaj aresztowani Polacy to kierowcy dużych ciężarówek. Zmarły i pobity to z kolei mieszkańcy Fermoy. Mężczyźni spotkali się na jednym z parkingów przy stacji Amber Oil przy Dublin Road i tam doszło do tragicznej w skutkach kłótni pomiędzy czterema mężczyznami.

O tym, że wszyscy mężczyźni to Polacy pisze dzisiejszy "Irish Times".

Parking został zabezpieczony przez funkcjonariuszy. „Policyjni eksperci nadal pracują na miejscu zbrodni, gdzie znaleziono metalowy pręt” - podaje serwis www.rte.ie.

Policja próbuje ustalić, dlaczego dwóch z czwórki Polaków zostało pobitych, w tym jeden ze skutkiem śmiertelnym. Funkcjonariusze zakładają, że kierowcy nie znali się wcześniej z pozostałą dwójką Polaków.

Fermoy to niewielkie irlandzkie miasto, leżące nad rzeką Munster Blackwater, w południowej Irlandii, w hrabstwie Cork. W Fermoy krzyżują się drogi Cork – Dublin i Killarney – Rosslare. Polscy kierowcy ciężarówki zatrzymali się tam na odpoczynek.

 

Komentarze


 • JAA
  22 lutego, 12:47

  Eh polaczki znowu afera. Dziwic sie ze mamy taka a nie inna opinie o nas na swiecie. patologia sie zjechala.

 • Mistrzunio
  22 lutego, 13:42

  Do JAA polaczek to jestes ty a my jestesmy Polakami pajacu

 • Czytelnik
  22 lutego, 14:20

  Stop polonizacji Europy

 • Do JAA
  22 lutego, 15:18

  To ze ktos kogos zabil, to nie znaczy odrazu ze to patologia,czasami ludzie to robia nieswiadomie,pod wplywem chwili,w wlasnej obronie...itd.Jeszcze nawet policja nie wie,dlaczego tak sie stalo,a juz Polaczki (jak to twierdzisz ) komentuja !

 • THC
  22 lutego, 19:59

  Koledzy sie smiali ze ten co mu pretem metalowym walnal, sam nie mial preta jak tirowke ze wschodniej euorpy obracali hahahaha pakowac sie, anie na internetach siedziec!

Dodaj komentarz


Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 27.03.2017
GBP 4.935 złEUR 4.263 złUSD 3.926 złCHF 3.984 zł

Sport


Reklama