Menu

Po kłótni z rodakami nie żyje Polak z Irlandii

Po kłótni z rodakami nie żyje Polak z Irlandii
Parking w Fermoy, gdzie zmarł jeden z Polaków. (Fot. www.rte.ie)
40-letni Polak nie żyje, a dwóch innych zostało aresztowanych przez irlandzką policję Garda po bójce czterech Polaków na parkingu w Fermoy, 40 km od Cork. Mężczyzna zmarł od uderzenia metalowym prętem w głowę.
Reklama

Dwóch polskich kierowców ciężarówki, z których jeden miał więcej niż 20 lat, a drugi 40, funkcjonariusze Gardy aresztowali w Fermoy wczoraj w nocy. Obecnie przebywają na komisariacie Mallow Garda Stations.

Trzeci, 30-letni Polak został dotkliwie pobity, ratownicy przewieźli go do Cork University Hospital. Lekarze jego stan ocenili jako niezagrażający życiu. Ciało zmarłego Polaka znaleźli pracownicy stacji, przy której parkowali kierowcy około 22:30 wczoraj wieczorem.

Dwaj aresztowani Polacy to kierowcy dużych ciężarówek. Zmarły i pobity to z kolei mieszkańcy Fermoy. Mężczyźni spotkali się na jednym z parkingów przy stacji Amber Oil przy Dublin Road i tam doszło do tragicznej w skutkach kłótni pomiędzy czterema mężczyznami.

O tym, że wszyscy mężczyźni to Polacy pisze dzisiejszy "Irish Times".

Parking został zabezpieczony przez funkcjonariuszy. „Policyjni eksperci nadal pracują na miejscu zbrodni, gdzie znaleziono metalowy pręt” - podaje serwis www.rte.ie.

Policja próbuje ustalić, dlaczego dwóch z czwórki Polaków zostało pobitych, w tym jeden ze skutkiem śmiertelnym. Funkcjonariusze zakładają, że kierowcy nie znali się wcześniej z pozostałą dwójką Polaków.

Fermoy to niewielkie irlandzkie miasto, leżące nad rzeką Munster Blackwater, w południowej Irlandii, w hrabstwie Cork. W Fermoy krzyżują się drogi Cork – Dublin i Killarney – Rosslare. Polscy kierowcy ciężarówki zatrzymali się tam na odpoczynek.

 

  Komentarze


  • JAA
   22 lutego 2017, 12:47

   Eh polaczki znowu afera. Dziwic sie ze mamy taka a nie inna opinie o nas na swiecie. patologia sie zjechala.

  • Mistrzunio
   22 lutego 2017, 13:42

   Do JAA polaczek to jestes ty a my jestesmy Polakami pajacu

  • Czytelnik
   22 lutego 2017, 14:20

   Stop polonizacji Europy

  • Do JAA
   22 lutego 2017, 15:18

   To ze ktos kogos zabil, to nie znaczy odrazu ze to patologia,czasami ludzie to robia nieswiadomie,pod wplywem chwili,w wlasnej obronie...itd.Jeszcze nawet policja nie wie,dlaczego tak sie stalo,a juz Polaczki (jak to twierdzisz ) komentuja !

  • THC
   22 lutego 2017, 19:59

   Koledzy sie smiali ze ten co mu pretem metalowym walnal, sam nie mial preta jak tirowke ze wschodniej euorpy obracali hahahaha pakowac sie, anie na internetach siedziec!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.04.2018
  GBP 4.777 złEUR 4.167 złUSD 3.369 złCHF 3.478 zł

  Sport


  Reklama