Płaca minimalna w UK najniższa od 8 lat

Płaca minimalna w UK najniższa od 8 lat
, Wielka Brytania, 10

Ceny w Wielkiej Brytanii rosną, a płaca minimalna w ujęciu realnym jest niższa niż prawie 10 lat temu. Czy jest szansa na to, żeby było lepiej?

Jak twierdzą specjaliści z organizacji The Resolution Foundation, nawet planowana na październik podwyżka płacy minimalnej z 6,08 do 6,19 funta byłaby kolejną podwyżką poniżej wzrostu inflacji. "Po 13 latach szczegółowych badań nad jej wpływem, nie można kwestionować korzyści płynących z krajowej płacy minimalnej" - przekonuje starszy analityk z The Resolution Foundation, James Plunkett.

Podobnego zdania na temat ogromnego znaczenia minimalnego wynagrodzenia dla gospodarki są także inni eksperci. "Ważne, że krajowa płaca minimalna dostarcza niezbędnej ochrony najmniej opłacanym pracownikom w Wielkiej Brytanii" - stwierdził rzecznik Departamentu ds. Biznesu, Innowacji i Umiejętności.

Prof. Alan Manning, wykładowca prestiżowej London School of Economics, wzywa rząd do "podjęcia radykalnych rozwiązań, w postaci np. ustalenia wyższej stawki minimalnej dla pracowników w wieku powyżej 30. roku życia, a także dla mieszkańców Londynu i południowo-wschodniej części kraju". Według niego należy także zrobić więcej, aby pokazać, że niektóre duże przedsiębiorstwa stać na płacenie swoim pracownikom więcej niż wynosi podstawowa stawka w Wielkiej Brytanii.


Agata C.
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (10)


~Czytelnik

na szczescie mnie to nie dotyczy. mam miliony funtow na koncie!

Marcin Wojcik

Do czytelnika. A kogo to obchodzi ile masz? Idiotyczny komentarz adekwatny do poziomu inteligencji. Poza tym, osoba z milonami na koncie marnuje swoj czas czytajac artykuly na londynku o placy minimalnej? Czyzby to ciebie dotyczylo chlopczyku?

~Ja

zero poczucia humoruu.........az wstyd!!!!

~Sajon

Miliony to on może ma ale na facebooku w grze Zynga Poker che che

~Haha

chyba groszy

~WszechPolak

Niech sie wpisze choc jeden pozeracz fasolki puszkowej z Teska z powolania zajmujacy sie transportem recznym cegiel, ktory nie kupi sobie za ta podwyzke 11 pennow na godzine Subara albo nie wybuduje kolejnego domu w Macierzy na 20 hektaowej dzialce z widkiem na gory i dostepem do morza? Som tu tacy???

~Gosc

ja tez mam jakis milionik i czuje sie z tym super!

~Burakiewicz Waldemar

"...bo na h.j nam praca i poraki bez kaca..."

IVON namiel

A JA MAM 1000000ML I CO LYSO WAM.HI HI HI

~Olo

a ja robie 5 lat w UK i ch..ja mam hehe

Dodaj komentarz


Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 27 maja 2016

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 5.7738 zł -0.04 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.4063 zł -0.02 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.9393 zł -0.03 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.9795 zł -0.02 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 3.0220 zł 0.00 zł

Przelicznik walut

na
Reklama