Piszczek w jedenastce kolejki "Kickera"!

Brawo, Łukasz! (Fot. Getty Images)
Łukasz Piszczek, który strzelił gola i miał udział przy dwóch pozostałych bramkach w sobotnim meczu z VfL Wolfsburg (3:0), trafił do najlepszej jedenastki 21. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej magazynu 'Kicker'. To jego trzecie takie wyróżnienie w tym sezonie.

Obrońca reprezentacji Polski zdobył bramkę w 48. minucie, a 11 minut później asystował przy trafieniu Ousmane'a Dembele. Wcześniej samobójczego gola strzelił Jeffrey Bruma, ale po dośrodkowaniu Piszczka. Polski obrońca otrzymał notę 1,5 (skala 1-6, "jedynka" oznacza klasę światową).

W zespole VfL Wolfsburg na ostatni kwadrans pojawił się Jakub Błaszczykowski i grał za krótko, aby zostać oceniony.

Z kolei dzień wcześniej Robert Lewandowski zapewnił punkt Bayernowi Monachium w zremisowanym spotkaniu wyjazdowym z Herthą Berlin 1:1 strzelając gola w ostatniej akcji meczu. Kapitan reprezentacji Polski wszedł na boisko w 61. minucie i również nie został sklasyfikowany.

Wczoraj całe spotkanie zagrał Paweł Olkowski, a jego FC Koeln zremisowało u siebie z Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1. Polski obrońca otrzymał notę "3,5".

Tylko ostatni kwadrans przebywał na boisku Eugen Polanski i również pozostaje bez oceny. Jego Hoffenheim w sobotę wygrał z Darmstadt 2:0.