Piłkarska LE: Feta kibiców Atletico w Madrycie

Wielkie świętowanie odbyło się przy Fontannie Neptuna. (Fot. Getty Images)
Tysiące fanów przeszło wieczorem ulicami Madrytu świętując sukces piłkarzy Atletico Madryt, którzy w środę wieczorem pokonali w Lyonie w finałowym meczu Ligi Europejskiej Olympique Marsylia 3:0 (1:0). Zawodnicy, trenerzy i władze klubu jechali odkrytym autobusem.

Świętowanie zakończyło się w tradycyjnym miejscu mistrzowskich parad - przy Fontannie Neptuna.

"22 lata temu, w 1996 roku, byłem tutaj jako 11-letni chłopak, gdy przyjechałam na świętowanie zdobycia przez Atletico mistrzostwa Hiszpanii i Pucharu Hiszpanii. Śniło mi się, że pewnego dnia stanę tu jako zawodnik. Minęło bardzo dużo czasu, w całej karierze wygrałem wiele meczów i pucharów, ale bez wątpienia ten sukces smakuje najbardziej"- przemawiał ze sceny 34-letni Fernando Torres.

Gwiazda klubu i jego wychowanek, który po sezonie pożegna się z Atletico i najprawdopodobniej przeniesie się do Ligi MLS za ocean, wraz ze szkoleniowcem Diego Simeone otrzymał najdłuższe i najgłośniejsze brawa od kibiców.

Razem z zespołem piłkarzy fetowany był także sukces kobiecego zespołu Atletico, który zdobył mistrzostwo Hiszpanii.