UEFA Champions League: RB Leipzig, Atalanta seal quarter final spots

Wczorajszy mecz RB Lipsk z Tottenhamem zakończył się miażdżącym zwycięstwem dla gospodarzy - 3:0. (Fot. Getty Images)
German club RB Leipzig as well as Italian side Atalanta have both qualified for the quarter final stage of the UEFA Champions League. Having both secured favourable results in the first leg, both teams followed up with equally impressive results in Tuesday's second leg ties.

Atalanta sprawę awansu praktycznie rozstrzygnęła 19 lutego, kiedy na własnym stadionie wygrała 4:1. W rewanżu drużyny stworzyły atrakcyjne widowisko, ale z powodu epidemii koronawirusa kibice nie mogli wejść na stadion.

Prowadzenie gościom już w trzeciej minucie dał Josip Ilicic, wykorzystując rzut karny. Słoweniec ponownie nie pomylił się z jedenastu metrów tuż przed przerwą, a w międzyczasie gola dla Valencii zdobył Kevin Gameiro.

Niemające nic do stracenia "Nietoperze" po przerwie zdecydowanie zaatakowały. Gameiro do remisu doprowadził w 51. minucie, a na 3:2 dla Valencii kwadrans później trafił Ferran Torres.

Nadziei gospodarzy pozbawił jednak Ilicic, który cieszył się jeszcze z dwóch goli - w 71. i 82. minucie. Słoweniec został 14. piłkarzem w historii Ligi Mistrzów, któremu udało się zdobyć w jednym meczu co najmniej cztery bramki. Dwukrotnie dokonał tego Robert Lewandowski.

Josip Ilicic z Atalanta Bergamo cieszy się ze strzelonego gola podczas wczorajszego meczu z Valencią. (Fot. Getty Images)

Znacznie mniej emocji było w Lipsku. Piłkarze niemieckiego zespołu pierwsze spotkanie wygrali w Londynie 1:0. W rewanżu ponownie zneutralizowali ofensywę "Kogutów", a sami zdobyli trzy bramki.

W pierwszej połowie na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Marcel Sabitzer. W 87. minucie Austriaka zmienił Szwed Emil Forsberg i chwilę później ustalił wynik meczu.

Tottenham ma poważne problemy kadrowe. Kontuzje leczą najlepsi ofensywni gracze - Harry Kane i Koreańczyk Heung-min Son. W starciu z RB Lipsk do niemocy w ataku dołożyli jeszcze kiepską grę w obronie.

Obecny trener londyńczyków słynny Portugalczyk Jose Mourinho na zwycięstwo w spotkaniu fazy pucharowej Ligi Mistrzów czeka już od 2014 roku.

Zarówno Atalanta, jak i RB Lipsk do najlepszej ósemki najważniejszych klubowych rozgrywek w Europie awansowały po raz pierwszy w historii.

Pasjonująco zapowiadają się dzisiejsze spotkania. Broniący trofeum Liverpool spróbuje na własnym stadionie odrobić stratę po porażce 0:1 z Atletico Madryt. W podobnej sytuacji jest Paris Saint-Germain, które podejmie Borussię Dortmund Łukasza Piszczka. W Niemczech 2:1 wygrał BVB.