Menu

Penny Mordaunt nowym ministrem rozwoju międzynarodowego

Penny Mordaunt nowym ministrem rozwoju międzynarodowego
Penny Mordaunt na Downing Street 10. (Fot. Twitter/@srbija_eu)
44-letnia poseł Partii Konserwatywnej i porucznik rezerwy w brytyjskiej marynarce wojennej Penny Mordaunt, została mianowana wczoraj nowym ministrem rozwoju międzynarodowego. Zastąpi na tym stanowisku Priti Patel, która dzień wcześniej podała się do dymisji.
Reklama

Mordaunt ostatnio była wiceministrem pracy i świadczeń emerytalnych, a wcześniej - wiceministrem obrony ds. sił zbrojnych w rządzie Davida Camerona.

W kampanii przed ubiegłorocznym referendum ws. wyjścia z Unii Europejskiej nowa minister opowiedziała się za opuszczeniem Wspólnoty.

W środę wieczorem ze stanowiska minister rozwoju międzynarodowego zrezygnowała Priti Patel, po tym gdy brytyjskie media ujawniły serię jej spotkań z udziałem izraelskich polityków i aktywistów, które nie były wcześniej uzgodnione z brytyjskim MSZ ani premier Theresą May.

Wielka Brytania jest jednym z największych darczyńców pomocy międzynarodowej na świecie. Jako jeden z sześciu krajów na świecie realizuje obietnicę wydawania 0,7 proc. dochodu narodowego na wsparcie biedniejszych państw przez programy pomocowe, m.in. UK Aid.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.02.2018
  GBP 4.683 złEUR 4.147 złUSD 3.341 złCHF 3.601 zł

  Sport


  Reklama