Menu

Pchły szukają schronienia w brytyjskich domach. Naukowcy ostrzegają przed "prawdziwą inwazją"

Pchły szukają schronienia w brytyjskich domach. Naukowcy ostrzegają przed
Do walki z pchłami w domu najbezpieczniej wynająć specjalistów. (Fot. Getty Images)
Deszczowa pogoda i zbyt duża jak na tę porę roku wilgotność, spowodowały, że insekty zaczęły szukać schronienia w zamkniętych przestrzeniach. Zdaniem naukowców, doniesień tych nie należy bagatelizować i należy zareagować od razu, gdy na ciele pojawi się niepokojące swędzenie.
Reklama

"Aktywność i zachowanie pcheł zawsze uzależnione jest od pogody" - poinformował Nigel Binns z firmy Basis Prompt.

"Niskie temperatury w trakcie zimy spowodowały, że populacje pcheł znacznie się zwiększyły. Od lat można zauważyć znaczący wzrost w liczebności tych insektów. Zimne lato powoduje z kolei, że będą one szukać schronienia w domach" - ostrzega Binns.

Pchła samica jest w stanie znieść nawet 50 jaj dziennie, jeśli znajdzie w domu odpowiednie warunki. Brytyjskie domy wydają się nadawać do tego idealnie - insekty te uwielbiają dywany, nakrycia łóżek, koce, wycieraczki przed drzwiami oraz futrzane ubrania. 

Eksperci alarmują, że jaja wykluwają się w ciągu zaledwie kilku dni, a każda pchła może żyć nawet miesiącami, składając w tym czasie kolejne jaja. 

"Ugryzienie pchły zostawia po sobie zarumieniony punkt na skórze. Każdy organizm reaguje jednak na nie zupełnie inaczej. Ważne jest, aby w porę zareagować. Jeśli pchły zadomowiły się u siebie, możesz dostrzec je podskakujące na dywanie i meblach" - ostrzega szef British Pest Control Association.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 16.02.2018
  GBP 4.677 złEUR 4.156 złUSD 3.317 złCHF 3.605 zł

  Sport


  Reklama