Menu

Para wędrowała 7 godzin na sesję ślubną

Para wędrowała 7 godzin na sesję ślubną
Efekt zapiera dech w piersiach. (Fot. irishexaminer.com)
Irlandzcy nowożeńcy wędrowali przez 7 godzin, by pozować do zdjęć w zachwycających plenerach nieopodal najwyższego szczytu Wyspy. Fotografowie okrzyknęli sesję "wykonaną najwyżej w Irlandii".
Reklama

Nowożeńcy - Michelle O’Leary i Ruaidhri Mohally z hrabstwa Sligo - zamarzyli o wykonaniu zdjęć ślubnych nieopodal szczytu Carrauntouhil w hrabstwie Kerry.

Do wykonania nietypowej sesji zatrudnili Laurie Brosnan i Davida Olsthoorna, fotografów z Limerick. Wybór był nieprzypadkowy - para jest doświadczona w radzeniu sobie z tego typu wyzwaniami. W ubiegłym roku uwiecznili nowożeńców, pozujących na desce surfingowej przy Klifach Moheru.

"Lubimy nietypowe pomysły. Stwierdziliśmy, że skoro robiliśmy zdjęcia na poziomie morza, to czemu nie pokusić się o najwyższy punkt? Michelle i Ruaidhri od razu wydali nam się idealni do tego wyzwania. Pomysł od razu im się spodobał" - tłumaczy David, cytowany przez BreakingNews.ie.

Dotarcie do wybranego miejsca zajęło trzy godziny. W sumie cała wyprawa trwała siedem godzin. Nowożeńcy wspinali się w zwykłych ubraniach, a uroczyste stroje zapakowali do plecaków.

Choć fotografowie mają na swoim koncie sesje w dziewięciu krajach - w tym na południu Francji, Islandii czy greckiej wyspie Mykonos - to ich zdaniem nic nie pobije widoku rozpościerającego się z Carrantuohill.

Najwyższa góra Irlandii mierzy 1 041 metrów n.p.m. Znajduje się w górach Macgillycuddy's Reeks (hrabstwo Kerry). Na szczyt nie prowadzi żaden oznakowany szlak. Trasa wejścia w znacznej części jest łatwo dostępna. Jednak jej środkowa część biegnie przez bardzo stromy żleb, w którym płynie strumień. Ze względu na zmienne i czasami trudne warunki pogodowe, miały miejsce wypadki śmiertelne wśród nierozważnych turystów.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.04.2018
  GBP 4.777 złEUR 4.167 złUSD 3.369 złCHF 3.478 zł

  Sport


  Reklama