Menu

Palestyńczyk zabił nożem Brytyjkę

Palestyńczyk zabił nożem Brytyjkę
Policja w Jeruzalem prowadzi czynności śledcze w pobliżu miejsca zdarzenia. (Fot. Getty Images)
Palestyńczyk zabił wczoraj brytyjską studentkę w Jerozolimie, w okolicach Starego Miasta - informuje policja. Pchnięta kilkakrotnie nożem kobieta zmarła wkrótce po przewiezieniu do szpitala. Napastnika zatrzymano.
Reklama

Do ataku doszło w tramwaju, w okolicy, gdzie było wielu chrześcijan, w tym przybyszów z całego świata, obchodzących w Jerozolimie Wielki Piątek.

Według BBC, ofiara Palestyńczyka miała 23 lata. Z kolei służba bezpieczeństwa wewnętrznego Szin Bet ustaliła, że napastnik to 57-letni mieszkaniec arabskiej Jerozolimy Wschodniej, mający problemy ze zdrowiem psychicznym, który w 2011 roku był skazany za napaść seksualną na własną córkę.

Izraelski prezydent Reuwen Riwlin potępił ten atak, podkreślając zarazem, że "terror nigdy nie zniszczy naszego życia tutaj".

Według statystyki prowadzonej przez agencję Associated Press w atakach, dokonanych od września 2015 roku przez Palestyńczyków na cywilów, żołnierzy i policjantów w Izraelu i na okupowanym przez Izrael Zachodnim Brzegu Jordanu zginęło, nie licząc piątkowej ofiary, 42 Izraelczyków i dwóch Amerykanów. W tym czasie siły izraelskie zabiły co najmniej 243 Palestyńczyków. Według władz izraelskich byli to w większości napastnicy, ale ginęli także uczestnicy starć z siłami izraelskimi.

Winą za te ataki Izrael obciąża palestyńskich polityków i przywódców religijnych, zarzucając im prowadzenie kampanii podżegania. Strona palestyńska wskazuje frustrację spowodowaną dziesięcioleciami życia pod izraelskimi rządami na terenach, na których chcą utworzyć własne państwo. 

 

  Komentarze


  • Zdzisiek
   15 kwietnia 2017, 12:42

   To sa ci "biedni" Palestynczycy . Dalej mowcie ze Izrael zly. I tak za bardzo cackaja sie tam z muzułami powinni ich wszystkich wypieprzyc do Jordanii niech nie robia syfu w cywilizowanym kraju.

  • Bierzmy przyklad !!!
   15 kwietnia 2017, 12:53

   medal za to trzeba dac palestynczykowi. To jedyny i skuteczny sposob na nauke szacunku

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.04.2018
  GBP 4.777 złEUR 4.167 złUSD 3.369 złCHF 3.478 zł

  Sport


  Reklama