PSG demoluje rywala. Mbappe strzela w debiucie

Do siatki trafił m.in. wypożyczony niedawno z AS Monaco Mbappe, który za rok ma zostać wykupiony za 180 mln euro. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali na wyjeździe ostatni w tabeli Metz 5:1 w meczu 5. kolejki francuskiej ekstraklasy i umocnili się na pozycji lidera. Jedną z bramek dla gości zdobył debiutujący w tym zespole Kylian Mbappe.

Do przerwy nic nie wskazywało na tak wysoki wynik. Gospodarze remisowali bowiem z faworytem 1:1. W 31. minucie gola dla gości zdobył Urugwajczyk Edinson Cavani, ale niedługo później wyrównał Emmanuel Riviere.

W 56. minucie czerwoną kartkę w ekipie Metz zobaczył Kameruńczyk Benoit Assou-Ekotto i wkrótce potem paryżanie zaczęli strzelecki festiwal. Najpierw do siatki trafił wypożyczony niedawno z AS Monaco Mbappe (za rok ma zostać wykupiony za 180 mln euro).

W 68. minucie na 3:1 dla PSG podwyższył sprowadzony ponad miesiąc temu za 222 miliony euro z Barcelony Brazylijczyk Neymar, a kolejne gole strzelili Cavani oraz Brazylijczyk Lucas Moura.

Wicemistrzowie Francji w pięciu meczach zdobyli komplet punktów i aż 19 bramek.

W innym wczorajszym meczu Lille zremisowało u siebie z Girondins Bordeaux 0:0. Obrońca gości Igor Lewczuk był rezerwowym.

Na dzisiaj zaplanowano m.in. mecz Nice z broniącym tytułu i niepokonanym dotychczas AS Monaco Ka