PŚ w biegach: Kowalczyk 29. w Kuusamo, triumf Johaug

Justyna Kowalczyk zmagała się z bólem piszczeli oraz przeziębieniem. (Fot. Getty Images)
Justyna Kowalczyk zajęła 29. miejsce w zmaganiach na 5 km techniką dowolną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w fińskim Kuusamo. Najlepsza była Norweżka Therese Johaug. Polka straciła do niej 52,2 s.

Kolejne lokaty zajęły Szwedki. Charlotte Kalla była wolniejsza od zwyciężczyni o 17,6 s, a Ida Ingemarsdotter o 25,4.

Kowalczyk w tym sezonie zamierza się skupić przede wszystkim na biegach techniką klasyczną. Na dobry wynik raczej nie można było liczyć. W ostatnich latach w trakcie biegów "łyżwą" szczególnie dokuczał jej ból piszczeli. W mijającym tygodniu zmagała się także z przeziębieniem.

Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego 29. była także we wczorajszym sprincie.

W Finlandii zaplanowano łącznie trzy starty, które składają się na mini cykl Ruka Triple. Można w nim wywalczyć łącznie aż 350 punktów do klasyfikacji generalnej PŚ; po 50 za zwycięstwo w każdej z konkurencji i 200 za zwycięstwo w całych zawodach.

Jutro odbędzie się bieg na 10 km techniką klasyczną. To koronna konkurencja Kowalczyk.

Narciarka z Kasiny Wielkiej jest jedyną Polką rywalizującą w tym sezonie PŚ. Paulina Maciuszek i Kornelia Kubińska są w ciąży. W trakcie rehabilitacji po operacji nogi jest Sylwia Jaśkowiec, a problemy zdrowotne ma też Ewelina Marcisz.