Menu

"Otyli pasażerowie powinni płacić za dodatkowe kilogramy jak za nadbagaż"

Czy puszyści pasażerowie powinni płacić więcej za bilety lotnicze?... (Fot. Getty Images)
Brytyjczycy chcą, aby osoby otyłe płaciły więcej za bilety lotnicze. Dopłata egzekwowana byłaby na takiej samej zasadzie jak za nadbagaż. Za takim rozwiązaniem jest co piąty Brytyjczyk.
Reklama

Wyspiarze uważają, że pasażerowie z nadwagą powinni być ważeni przed wejściem na pokład samolotu. Ich zdaniem to niesprawiedliwe, że osoby szczupłe muszą płacić tyle samo, co osoby pulchne.

Brytyjczykom wydaje się również wielce niesprawiedliwe, że zarówno szczupli, jak i grubsi podróżni mają ten sam limit wagowy dotyczący bagażu na pokładzie – podaje telewizja SKY News na podstawie badań przeprowadzonych przez firmę eDreams.

Światowe media w zeszłym roku podawały, że pewien Włoch pozwał do sądu linie lotnicze Emirates za to, że przez 9 godzin musiał lecieć w sąsiedztwie pasażera z ogromną nadwagą.

Giorgio Destro leciał w lipcu 2016 roku z Cape Town do Dubaju. Obok niego siedział bardzo otyły pasażer. Włoski prawnik niezadowolony z jego towarzystwa poprosił o zmianę miejsca, ale mu odmówiono. Obsługa tłumaczyła, że to niemożliwe, ponieważ wszystkie miejsca są zajęte.

Ważenie pasażerów nie jest niczym nowym. Robią to już amerykańskie linie lotnicze. Podróżni są ważeni przy odprawie, a miejsca przydzielane tak, aby waga była "odpowiednio rozłożona na pokładzie".

Samoa Air była pierwszą na świecie linią lotnicza, która pobierała od pasażerów opłaty w zależności od wagi w przeliczeniu 29 p za każdy kilogram masy ciała i bagażu.

Większość badanych przyznało też, że największy stres przed podróżą samolotem związany jest z pakowaniem i kontrolowaniem wagi bagażu. Tym stresują się bardziej kobiety niż mężczyźni.

"Niezależnie od tego czy podróżni pakują się tydzień przed wylotem, czy na godzinę przed wyjściem z domu, stres związany z tą czynnością jest ogromny” - twierdzi Kasia Jankowska z firmy turystycznej eDream.

 

  Komentarze


  • Hurra!
   12 stycznia 2017, 10:43

   Kolej na Sindbada! Babsko grube,jedzie "do syna..." opowiada na caly autobus....i jeszcze ma pretensje,źe jej ciasno! Nastepnym razem wytocze proces Sindbadowi.

  • Al
   12 stycznia 2017, 12:32

   No to Czytelnik będzie płacił jak za dwóch!

  • Plukplayer
   12 stycznia 2017, 16:14

   A co z osobami z niedowagą? rabacik?

  • Kasia
   12 stycznia 2017, 22:05

   Idąc tym tropem: pasażerowie z niedowaga powinni dostawać jakiś zwrot

  • Carpenter
   12 stycznia 2017, 23:37

   115 ?!? A w paszporcie jest 119 ; czyli przywozicie 4 kilogramy miniej obywatela do kraju !?!?
   To co mam zrobic ?
   45£ Za kazdy brakujacy !
   A wyksztalcenie Macie .?
   Taak wyzsze ! ,,,, A to po 75 £
   Rozwiazaniem problemu bylo by wprowadzenie siedzen takich jak w kinie. Czyli XXL !
   Ale I tak nie dogodzisz, zawsze bedzie jakies ale....
   A z drugiej strony to cos prawdy w tym jest.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.04.2018
  GBP 4.777 złEUR 4.167 złUSD 3.369 złCHF 3.478 zł

  Sport


  Reklama