Menu

Oto oficjalna piłka turnieju w Rosji

Oto oficjalna piłka turnieju w Rosji
Telstar 18 została oficjalną piłką mundialu w Rosji.(Fot. Facebook/FIFA World Cup)
Biała, z czarnymi placami, logo turnieju i napisami "Official Match Ball" oraz "Rosja 2018" - tak wygląda Telstar 18, czyli oficjalna piłka przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji. Wczoraj zaprezentowana została przez firmę Adidas.
Reklama

Wygląd i nazwa Telstara 18 nawiązują do piłki z mundialu w 1970. Wówczas Telstar, czyli "star of television" - gwiazda telewizji - również miał czarne "plamy", które zwiększały widoczność piłki w czarno-białych odbiornikach.

Producenci zapewniają, że przy produkcji tej na przyszłoroczne MŚ zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania.

"Miałem przyjemność obejrzeć tę piłkę już wcześniej i ją wypróbować. Podoba mi się wszystko: design, kolorystyka i cała reszta" - powiedział kapitan reprezentacji Argentyny Lionel Messi, cytowany w portalu fifa.com.

Jedną z części składowych Telstara 18 są materiały po recyklingu. Ciekawostką jest wmontowany czip, który pozwala "komunikować się" z nią przez smartfona. Na ekranie wyświetlają się szczegółowe parametry piłki.

Telstar 18 "zadebiutuje" już jutro, kiedy gospodarz mundialu Rosja podejmie w towarzyskim meczu Argentynę na stadionie Łużniki w Moskwie.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.02.2018
  GBP 4.683 złEUR 4.147 złUSD 3.341 złCHF 3.601 zł

  Sport


  Reklama