Menu

Opóźniony lot z Gatwick czy Heathrow? Londyńskie lotnisko Southend sfinansuje twoją podróż

Opóźniony lot z Gatwick czy Heathrow? Londyńskie lotnisko Southend sfinansuje twoją podróż
Lotnisko w Southend co roku obsługuje 1,2 mln pasażerów. (Fot. Getty Images)
Z nietypową ofertą do londyńskich pasażerów wyszło niewielkie, stołeczne lotnisko Southend. Oferuje ono darmowe bilety podróżne tym, których loty z Heathrow czy Gatwick były opóźnione więcej niż 30 minut. W ten sposób London Southend chce podkreślić swoją niezawodność i przypomnieć o swoim istnieniu.
Reklama

Promocja obejmie wyłącznie tysiąc pierwszych osób i obarczona będzie dodatkowymi wymaganiami. Opóźniony lot z Heathrow lub Gatwick musi odbywać się na trasie Londyn-Manchester, Dublin lub Glasgow. Jeśli któryś lotów odnotuje 30 minut opóźnienia, pasażer może zgłosić się po darmowy powrót z tych miast do londyńskiego lotniska Southend.

Podróżujący po Wyspach drogą lotniczą z pewnością będą mogli skorzystać z oferty, zwłaszcza w kontekście niedawnego raportu CAA (Civil Aviation Authority), który wykazał, że 21 procent wszystkich lotów z Heathrow było w ciągu pierwszych pięciu miesięcy br. opóźniona. W przypadku Gatwick jest to aż 26 procent.

Southend Airport wybudowano w 1915 roku. (Fot. Getty Images)

Władze Southend Airport chcą przypomnieć ludziom, że podróż z Londynu na północ Wielkiej Brytanii z tego niewielkiego portu lotniczego jest możliwa, a jakość i szybkość obsługi pozostawia większych konkurentów daleko w tyle.

"Heathrow i Gatwick cały czas chwalą się coraz większą liczbą podróżnych. To, co dla nich wydaje się powodem do świętowania, dla pasażerów najczęściej oznacza coraz gorsze doświadczenia z podróży" - przekazał Glyn Jones z portu lotniczego Southend.

"Zdaniem organizacji konsumenckiej Which? od trzech lat jesteśmy najlepszym lotniskiem w Wielkiej Brytanii. Obiecujemy naszym gościom lepszy, szybszy i przyjemniejszy sposób podróżowania, zwłaszcza w porównaniu ze stresującymi i przepełnionymi lotniskami" - dodał.

Port lotniczy Londyn-Southend położony jest w Rochford, 59 km na wschód od Londynu. W kwietniu 2012 roku easyJet otworzył tutaj swoją bazę i uruchomił kilkanaście kierunków międzynarodowych. Lotnisko obsługuje również regionalne irlandzkie linie lotnicze Aer Lingus, kilka sezonowych połączeń w okresie wakacyjnym, a także prywatne samoloty i helikoptery oraz cargo. 

Z lotniska co roku korzysta 1,2 mln pasażerów. Sam port lotniczy przeznaczony jest jednak do obsługi nawet 10 mln osób.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 16.02.2018
  GBP 4.677 złEUR 4.156 złUSD 3.317 złCHF 3.605 zł

  Sport


  Reklama