Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Opera i film o Polkach z Londynu w świetle Brexitu

Opera i film o Polkach z Londynu w świetle Brexitu
Kobiety z grupy Poles Connect oraz ich dzieci. (Fot. Poles Connect)
Na oczach londyńczyków powstaje niezwykły projekt o Polakach w obliczu Brexitu. Opera oraz film 'All The Time Uphill' ujrzy światło dzienne na początku przyszłego roku. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Seth Pimlott, wielokrotnie nagradzany artysta, absolwent Royal College of Art oraz Bartlett School of Architecture.
Reklama
Reklama

Mieszkńcy Londynu będą mogli śledzić losy polskich imigrantów. Seth Pimlott tworzy operę oraz film na podstawie oryginalnego scenariusza przy współpracy z polską diasporą z londyńskiej dzielnicy Lambeth.

Film powstały w oparciu o współpracę, inspirujący oraz stanowiący odpowiedź na wpływ Brexitu na społeczności imigrantów z Unii Europejskiej w Wielkiej Brytanii, będzie miał swoją premierę w elitarnej galerii Gasworks.

Obraz powstawał przez 9 miesięcy we współpracy z kilkoma pokoleniami polskich kobiet. "Ciągle pod górę" opowiada historię kreatywności i hartu ducha młodej Polki wychowującej dziecko w obcym kraju w chwili, gdy z powodu Brexitu jej przyszłość jest niepewna. Pokazuje także skomplikowane relacje między rodzicami-imigrantami a ich wychowywanymi w Wielkiej Brytanii dziećmi. W operze podkreślony będzie też wkład, który polscy imigranci wnoszą w życie Londynu, a zwłaszcza szczególna rola Polek.

To innowacyjne podejście do kwestii dotyczących tożsamości, integracji i tego, co to znaczy uczynić Wielką Brytanię swoim domem, było wspierane przez organizację Arts Council England oraz fundację Golsoncott.

Pimlott współpracował z Poles Connect, organizacją społeczną prowadzoną przez Polki i dla Polek. Podczas warsztatów opowiadały one sobie własne życiorysy, historie rodzinne oraz fakty z historii Polski. To właśnie te spotkania stały się podstawą opery.

Rolę matki ma zagrać Małgorzata Ścisłowicz, znana między innymi z filmu "Butterfly Kisses", który zdobył nagrodę Złotego Niedźwiedzia na Festiwalu Filmowym w Berlinie. Reszta ról także została już obsadzona.

Artystom brakuje jednak funduszy na ostatnie szlify projektu. Proszą więc o wsparcie. Powstanie pierwszej w historii opery o polskich imigrantkach w Londynie możne wesprzeć finansowo poprzez stronę Crowdfunder.

Do dziś (4 grudnia 2017 roku) twórcy uzbierali 5 560 funtów, a ich ambicją jest suma 6,5 tysiąca funtów.

    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 28.03.2024
    GBP 5.0474 złEUR 4.3191 złUSD 4.0081 złCHF 4.4228 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama