Menu

Noc muzeów powraca do Londynu. Co warto zobaczyć?

Noc muzeów powraca do Londynu. Co warto zobaczyć?
Z okazji nocy muzeów w Londynie przewidziano wiele atrakcji. Na zdjęciu: najstarsza sala operacyjna na świecie w St Thomas's Church. (Fot. Getty Images)
Europejski festiwal nocy muzeów ponownie zawita do stolicy Wielkiej Brytanii z programem pełnym atrakcji. Gdzie warto się udać, aby w pełni skorzystać z nietypowej szansy na nocne obcowanie z kulturą?
Reklama

Co roku podczas festiwalu uczestnicy mają okazję zobaczyć swoje ulubione, kulturalne miejsca w nowym świetle. Dodatkowo, specjalnie z okazji festiwalu, organizowanych jest wiele nocnych wydarzeń.

Ponad 30 muzeów i różnego typu galerii w Londynie pozostanie otwartych dla zwiedzających w dniach od 17 do 20 maja do późnych godzin nocnych. To dobra okazja, aby odkryć nowe miejsca lub ponownie odwiedzić te już znane. 

Warte uwagi atrakcje w tym roku to m.in. nauka malowania ludzkiej sylwetki w jednej z hal Old Royal Naval Collage na Greenwich oraz specjalny wieczór poświęcony modzie i skandalom lat 60-tych. Dodatkowo London Museum of Brands pomoże zwiedzającym zrozumieć, dlaczego ludzie lubią kupować oraz jak podświadomie mózg daje się oszukiwać podczas zakupów.

National Gallery z kolei organizuje wieczór komediowy, a w National Army Museum będzie można podyskutować z ekspertami o tym jak sztuka, kiedyś i dziś, wpływa na publiczne postrzeganie armii. 

Noc muzeów odbywa się również w październiku, obecnie już od ośmiu lat. Jej początki były bardzo skromne, a sama idea narodziła się w Niemczech. Wydarzenie po raz pierwszy odbyło się w Berlinie w 1997 roku. Teraz, po blisko dwudziestu latach, to święto obchodzone jest na niemal całym kontynencie europejskim.

Pełen program atrakcji można odnaleźć na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 26.04.2018
  GBP 4.845 złEUR 4.239 złUSD 3.483 złCHF 3.540 zł

  Sport


  Reklama