Menu

Brytyjski rząd dementuje, że rozważa podatek od pracowników z UE

Brytyjski rząd dementuje, że rozważa podatek od pracowników z UE
Pracodawcy mieliby płacić 1000 funtów podatku za każdego pracownika pochodzącego z kraju UE... (Fot. Thinkstock)
Rzeczniczka brytyjskiej premier Theresy May zdementowała wczoraj, jakoby rząd w Londynie rozważał wprowadzenie po Brexicie podatku w wysokości tysiąca funtów rocznie płaconego przez pracodawców od każdego pracownika z jakiegoś kraju UE.

Brytyjski minister ds. imigracji Robert Goodwill poinformował na wczorajszym posiedzeniu komisji w Izbie Lordów, że podatek ten jest "czymś, co można by było wprowadzić" w odniesieniu do pracowników z państw Unii Europejskiej po Brexicie.

Jednak rzeczniczka Downing Street oświadczyła, że słowa Goddwilla zostały wyrwane z kontekstu i źle zrozumiane. "Wydaje się, że doszło do pewnej nadinterpretacji. Nie ma tego w planach rządu" - zapewniła.

Wielka Brytania wprowadziła już "podatek od pracownika", którym obciążane będą firmy zatrudniające pracowników spoza państw Unii Europejskiej. Zacznie on obowiązywać od kwietnia.

W myśl obecnie obowiązujących przepisów opartych na swobodzie przepływu osób - jednej z podstawowych zasad jednolitego unijnego rynku - w Wielkiej Brytanii mogą bez przeszkód mieszkać i podejmować pracę obywatele pochodzący z 27 pozostałych krajów UE. Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii ma się to jednak zmienić.

Minister Goodwill zapowiedział też możliwość uruchomienia programu, zgodnie z którym do Wielkiej Brytanii mogliby przyjeżdżać na krótkoterminowe kontrakty pracownicy rolni. 

 

Komentarze


 • Patriota
  12 stycznia, 10:02

  Czytelnik spakowany?

 • Czytelnik
  12 stycznia, 10:14

  System punktowy jest najlepszym rozwiązaniem pozwoli to pogonić patologie ,beneficiarzy itp

 • Ja
  12 stycznia, 10:37

  Jaki podatek od kwietnia I jaka to kwota ?Wie moze ktos cos ?Dziekuje.

 • Obcy
  12 stycznia, 11:10

  Brexit nadciąga a z nim poważne konsekwencje. Już pierwsze przecieki dostają się do mediów co w Wielkiej Brytanii będzie się działo gdy wyjdą z Unii Europejskiej. Jak widać imigranci zostaną usunięci, bo praca będzie tylko dla Anglików. Czytelnik jak stracisz pracę to nawet benefitów nie dostaniesz, bo benefity będą tylko dla Anglików. Jak nie znajdziesz pracy to zostaniesz deportowany z Wielkiej Brytanii. To będzie dopiero patologia, oj będzie się działo.

 • Ksn
  12 stycznia, 11:48

  Czytelnik wracasz juz??

 • Maniutek
  12 stycznia, 11:56

  Tak ! czytnik-elnik wy brytyjczycy wiecie to najlepiej jak korzystać z befyfitów , które są wypłacane z podatków na które wy brytyjaczycy pracować nie chcecie , ale macie pretensje ,że wam imigranci prace kradną , ha ha ha , takie ja tylko w uk , już nie długo uk . Oj ! czytnik , czytelnik , ty brytyjczyku !

 • Benefit
  12 stycznia, 12:23

  Ty czytelnik , upatrzyłem fajny zegarek dość drogi,(ja siedze na benku......) więc wypie....laj do roboty, a nie się prujesz inteligęęęęcie powiatowy.

 • Darek
  12 stycznia, 13:13

  To będzie ten podatek czy go nie bedzie , nic nie rozumiem

 • Crova crova
  12 stycznia, 13:17

  Czytelnik spakowany?

 • Bezsensu
  12 stycznia, 15:16

  Nikt nikogo nie wyrzuci ;) dalej wierzycie w te głupoty.?!

 • Blabla
  12 stycznia, 15:21

  No jasne, na pewno ! wy panikarze, nikt nikogo nie wywali w dniu ogłoszenia wyjścia, z dnia na dzień nic się nie dzieje, poza tym... ludzie pracując tu legalnie, bez żadnych przekrętów czy przyszłości kryminalnych mają 100% pewność pozostania w UK. Pracujcie nie martwcie się niezbędnie tą propagandą !

 • Hubson
  12 stycznia, 16:29

  Czytelnik buraku spakowany

 • Czytelnik
  12 stycznia, 16:42

  NIgdzie sie nie pakuje, wy wszyscy beneficiarze out

 • Z ostatniej chwili
  12 stycznia, 18:16

  ludzie nie panikujcie!!!rocznie podatku 1000 podziel na 52 tygodnie=ok.20 funtów.który angol sie skusi na ten marny dodatek do najnizszej pensji?

 • THC
  12 stycznia, 21:09

  Zakaz benefitow dla imigratow i system punktowy. Dziekuje.

 • Czytelnik
  13 stycznia, 00:25

  Wogule cały londynek przeciwko mnie, sami beneficiarze tutaj, robic byscie sie nauczyli a nie na benefitach zyc

 • Tom
  13 stycznia, 08:00

  CZYTELNIK TO KODZIARSKI TROLL NADAJE Z POLSKI BO NA NIC INNEGO GO NIE STAĆ HAHAHAHAHAHAHAHA SIEDZI NA ZASIŁKACH I CAŁYMI DNIAMI PIERDZI NA LONDYNKU NA FORACH I NA ONECIE OD SAMEGO RANA DO PÓŹNEJ NOCY , MOŻE MU TAM COŚ WRZUCĄ DO KIESZENI Z TYCH PUSZEK OD BIEDNYCH NAIWNYCH LUDZI , CZYTELNIK OUT NAUCZYŁ SIĘ PISAĆ Z TRANSLATORA

Dodaj komentarz


Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 24.03.2017
GBP 4.933 złEUR 4.266 złUSD 3.948 złCHF 3.984 zł

Sport


Reklama