Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Nietrzeźwy pasażer z Modlina nie poleciał do Londynu

Nietrzeźwy pasażer z Modlina nie poleciał do Londynu
Straż Graniczna interweniowała w przypadku nietrzeźwego pasażera. (Fot. www.nadwislanski.strazgraniczna.pl)
Zamiast polecieć do Wielkiej Brytanii, pasażer trafił do izby wytrzeźwień - tak zakończyła się podróż 31-letniego obywatela RP. Mężczyzna nie został dopuszczony do lotu przez pracownika obsługi naziemnej z uwagi na jego stan wskazujący upojenie alkoholowe - informuje Nadwiślański Oddział Straży Granicznej.
Reklama
Reklama

Zdarzenie miało miejsce 13 września około godz. 22:00 czasu lokalnego, przed odlotem samolotu do londyńskiego Stansted. Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki Warszawa-Modlin otrzymali informację o naruszeniu przepisów porządkowych przed jedną z bramek na hali odlotów przez pasażera rejsu.

Po wycofaniu z lotu, mężczyzna nie wykonywał poleceń obsługi naziemnej lotniska, a także odmówił opuszczenia hali odlotów. Z uwagi na fakt, że przywoływanie mężczyzny do porządku nie przynosiło rezultatów, na miejsce wezwano funkcjonariuszy z Zespołu Interwencji Specjalnych PSG Warszawa-Modlin, którzy na co dzień interweniują w tego typu sytuacjach.

Jak donosi oficjalny portal Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, niezdyscyplinowany pasażer został przez funkcjonariuszy pouczony o możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego w przypadku niepodporządkowania się poleceniom wydanym przez interweniujący zespół SG.

Mężczyzna nie wykonywał poleceń, wysuwał groźby karalne oraz znieważał funkcjonariuszy w trakcie wykonywania obowiązków służbowych. Stwarzał też w sposób oczywisty bezpośrednie zagrożenie dla swojego życia lub zdrowia, a także innych osób w jego bezpośrednim otoczeniu. Dlatego funkcjonariusze musieli użyć wobec niego środków przymusu bezpośredniego.

Po obezwładnieniu 31-latka założono mu kajdanki i doprowadzono do pomieszczeń służbowych, gdzie poddano badaniu na obecność alkoholu. Wynik badania alkomatem wskazywał 1,14 mg/l w wydychanym powietrzu.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna złożył wyjaśnienia w sprawie. Za znieważenie funkcjonariusza publicznego podczas pełnienia obowiązków służbowych grozi mu kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Pasażerowie pod wpływem alkoholu od lat stanowią duży problem dla linii lotniczych na całym świecie. Jakiś czas temu Ryanair zaapelował do lotnisk, aby podjęły kroki, które pozwolą ograniczyć sprzedaż substancji odurzających.

    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 29.03.2024
    GBP 5.0300 złEUR 4.3009 złUSD 3.9886 złCHF 4.4250 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama