Menu

New airline 'for millennials' opens for bookings

New airline 'for millennials' opens for bookings
Czy nowe linie lotnicze odniosą sukces w Europie? (Fot. Getty Images)
Air France has launched a new airline aimed at "millennial" travellers. Joon will target working 18- to 35-year-olds, though any adult can use the airline. Air France wants to bring down costs to compete against Gulf carriers on long-haul routes, and against budget carriers such as Norwegian Air on short-haul routes.
Advertisement
News available in Polish

Millenialsów do Joon przyciągać mają, oprócz wspomnianych dodatków, także dogodne ceny. Air France zamierza konkurować na długich trasach m.in. z Gulfem, a na krótkich odcinkach z tanimi liniami takimi jak Norwegian Air.

Joon (od francuskiego słowa jeune – młody) znalazło bazę na lotnisku Charlesa de Gaulle’a. Pierwsze loty odbędą się 1 grudnia. Już teraz można rezerwować rejsy do 4 miast w Europie: Barcelony, Berlina, Lizbony i Porto. Ceny rozpoczynają się od €39.

Latem 2018 ruszą zaś rejsy do Fortalezy w Brazylii i Mahe na Seszelach.

Znakiem rozpoznawczym Joon jest żywy, jaskrawoniebieski kolor, który ma rzucać się w oczy, a jednocześnie kojarzyć się z Francją. Uniformy załogi przypominać będą elegancki miejski styl: koszulki polo, obcisłe jeansy i trampki. Klienci będą mogli korzystać na własnych urządzeniach z mediów cyfrowych poprzez aplikację YouJoon. Każdy fotel ma być wyposażony w gniazdo zasilania USB.

Klienci bedą mogli wybrać podróż w jednej z dwóch klas: ekonomicznej i biznesowej. Wszystkim podróżnym będzie przysługiwać darmowa kawa, herbata i napoje bezalkoholowe. Pakiet biznesowy będzie ponadto zawierał catering. W menu znajdować się będą zdrowe opcje, 20% produktów ekologicznych oraz wysokoenergetyczne soki owocowe.

Dyrektorem generalnym Joon został Jean-Michel Mathieu, który ma doświadczenie w zarządzaniu sprzedażą, elektroniką oraz przychodami w grupie Air France-KLM.

“Wypracowaliśmy zupełnie nową ofertę w ofercie lotniczej: między klasyczną a budżetową. Joon jest młodszą siostrą Air France. Jej celem jest innowacyjność i zaskakiwanie” - podkreślił.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 16.02.2018
  GBP 4.677 złEUR 4.156 złUSD 3.317 złCHF 3.605 zł

  Sport


  Advertisement